Allah katında canlıların en kötüsü, gerçeği örtenlerdir. Bunlar iman etmezler. (Enfal 55)

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinden örnek çalışma

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinden örnek çalışma

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi son sınıf öğrencileri gelecek yıl okula başlayacak arkadaşlarına temiz bir okul bırakmak için kolları sıvadı.

2009-2010 öğretim yılının son haftasına girilen bugünlerde Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'nden mezun olan öğrenciler okullarını tepeden tırnağa temizlemek için işbirliği yaptı. Ellerinde temizlik bezleri, yanlarında deterjanlı su ile kapılardan sıralara, elbise askılarından sınıf camlarına kadar el değmedik yer bırakmayan son sınıf öğrencilerinin bu çalışmalarına alt sınıflarda okuyan öğrencilerde iştirak etti.

Öğrenciler 4 yıl boyunca öğrenim gördükleri okullarım temizliğini yaparak 2010-2011 eğitim-öğretim sezonunda okullarına kayıt yaptırarak gelecek yeni öğrenci arkadaşlarına temiz bir okul bırakmak için seferber oldu.

2010-2011 eğitim-öğretim yılında okula gelecek olan kardeşlerine "temiz bir okul temiz bir ortam" bırakmak adına sınıflarını ve okul binasının içerisini temizleyen öğrenciler imece usulü çalıştı.

Kız ve erkek öğrenciler, okulun içinin tüm temizliğini yaparak okullarım tertemiz bir şekilde bırakıp ayrılmak istediklerini dile getirdiler.

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi müdür vekili Mustafa Altun, "12.sınıf çevre sağlığı sınıfı öğrencileri örnek bîr davranışta bulunarak okulumuzun bütün birimlerini diğer öğrencilerle birlikte temizlediler. Öğrencilerimizin yapmış oldukları bu örnek davranış umarım diğer okullara da örnek olur." diye konuştu.

Öğrenciler 4 yıl boyunca öğrenim gördükleri okullarına vefa borçlarını bu şekilde birazcık da olsa ödediklerini ifade ettiler. (09.06.2010)

(Oltu'nun Sesi)

Yorumlar
#1 | Y.A. - 21 Mayıs 2011 20:01
Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerini bu duyarlılıkları nedeniyle tebrik ediyorum. İnşallah bu güzel davranış diğer okullarımızın öğrencilerine güzel örneklik teşkil eder.
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Okul servislerinde olm... İbrahim Erkal Erzurum'... Oltu'da Women Takı Ser... Paşalı'da belediye çal... Yine dikkatsizlik, yin... Yasin Haşimoğlu İ.O.'n... Oltu Lisesi Öğrenciler... Sigara içmiyor ama büt... Motosiklet Otobüsle Ça... Emniyet-Okul işbirliği... Oltu Anadolu Lisesi'nd... Oltu'nun yetiştirdiği ... Yavilioğlu, Narman'da ... Gribi atlatamayanlara ... Kaymakamlık Kupası Bah... Erzurum'un ikinci büyü... Oltu tekrar beyaza bür... Oltu Belediyesi, Başba... Olur Lisesi Müdür Başy... Oltu'da 24 Kasım 2008 ... Ne kadar sabırlıyız? Kurban Serden Aklın Tayy Etme... Bugün Başbakan'ın yumruğu Niye öldürüldü bu çocu... Mavi Marmara ve Deniz ... Ergenekon beni de mi ç... Onlar Turnuvaya yakışmayan h... AKP tek başına iktidar... Anne-baba, çocuklara o... Kürt 'Kürdüm' demez, d... Başbakan ve çifte stan... Başsavcı Üç Sarı Gül AKP'yi Eleştirmekle, K... Boşverin Başbakanımızın Mısır ç... Basın özgürlüğü kimler... Zengin hastalıkları yo... 2 Liralık Hayatlar... Arı uğultusundan bal ü... Cep telefonlarında 3G ... Biberon dişleri çürütü... Plazma TV'lerin Ömrü N... Ağızdan nefes almayın! Rapidshare'den Dosya İ... Bu da bir kadının haft... İki Sütun Arasına Yazı... Ne hediye almış? Bayanların kalbini kaz... Yaradan ı hissedebilme... İmam İle Müftü Kadınların hazır cevap... Bir Bilgeden İbretlik ... Kronik yorgunluğa karş... Uzlaşma safsatası Her çalışanın bilmesi ... Öğretmenler en çok 'ma...
Etiketler
Show Tv Bekir Berat Özipek operasyon garnizon gazeteciliği yakacak iytiyacı oltulu vatandaşlar havaların soğuması yaklaşan kış kışlık kömür Erzurum Fen Lisesi SBS ilçe birincisi Narman Cemaleddin Yıldız Okulu-Aile birliği Yıllık Olağan Toplantısı Gökçedere İlköğretim Okulu MHP Kürdistan DTK CHP KACK BDP özerlik Bengi Yıldız AKP Neşe Düzel 2011 SBS Gökçedere İlköğretim Okulu ilçe birinciliği Cemalettin Yıldız deneme sınavı vezir şah oltu gazetesi mat satranç piyon kale oyun çağlayan su Tortum Şelalesi dünya yüksek laikler 33 asker kuvvet komutanı dindarlar medya Türkiye Ergenekon tiyatro roman heykel Faulkner Tolstoy Victor Hugo Osmanlı
Haberler