Yeryüzünde olanların çoğunluğuna uyacak olursan seni Allah'ın yolundan saptırırlar. Onlar ancak zanna uyarlar ve onlar ancak zanla yalan söylerler. (Enam 116)

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinden örnek çalışma

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinden örnek çalışma

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi son sınıf öğrencileri gelecek yıl okula başlayacak arkadaşlarına temiz bir okul bırakmak için kolları sıvadı.

2009-2010 öğretim yılının son haftasına girilen bugünlerde Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'nden mezun olan öğrenciler okullarını tepeden tırnağa temizlemek için işbirliği yaptı. Ellerinde temizlik bezleri, yanlarında deterjanlı su ile kapılardan sıralara, elbise askılarından sınıf camlarına kadar el değmedik yer bırakmayan son sınıf öğrencilerinin bu çalışmalarına alt sınıflarda okuyan öğrencilerde iştirak etti.

Öğrenciler 4 yıl boyunca öğrenim gördükleri okullarım temizliğini yaparak 2010-2011 eğitim-öğretim sezonunda okullarına kayıt yaptırarak gelecek yeni öğrenci arkadaşlarına temiz bir okul bırakmak için seferber oldu.

2010-2011 eğitim-öğretim yılında okula gelecek olan kardeşlerine "temiz bir okul temiz bir ortam" bırakmak adına sınıflarını ve okul binasının içerisini temizleyen öğrenciler imece usulü çalıştı.

Kız ve erkek öğrenciler, okulun içinin tüm temizliğini yaparak okullarım tertemiz bir şekilde bırakıp ayrılmak istediklerini dile getirdiler.

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi müdür vekili Mustafa Altun, "12.sınıf çevre sağlığı sınıfı öğrencileri örnek bîr davranışta bulunarak okulumuzun bütün birimlerini diğer öğrencilerle birlikte temizlediler. Öğrencilerimizin yapmış oldukları bu örnek davranış umarım diğer okullara da örnek olur." diye konuştu.

Öğrenciler 4 yıl boyunca öğrenim gördükleri okullarına vefa borçlarını bu şekilde birazcık da olsa ödediklerini ifade ettiler. (09.06.2010)

(Oltu'nun Sesi)

Yorumlar
#1 | Y.A. - 21 Mayıs 2011 20:01
Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerini bu duyarlılıkları nedeniyle tebrik ediyorum. İnşallah bu güzel davranış diğer okullarımızın öğrencilerine güzel örneklik teşkil eder.
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Nihat Demir'in bibisi ... Yolcu Minibüsü Kırdağ'... Bayram'a sayılı günler... Petrolcü Bahattin Çevi... Kutlu Doğum programı, ... Oltutaşı kadınları iş ... Halkevleri Trabzon Şub... Çapkın Horoza İlginç Ceza Erzurum'da 14 okula 'B... Bir etoburun rüyası Şike Parasına Fetva Ve... Mustafa Armağan'dan Ol... Erzurum yüzde 70 'evet... Doğalgaz Oltu'ya Ne Za... Oltu'da otobüsler ne z... Mesleklerin En Zoru, D... Şehitler YİBO'dan görk... Olurlular Akdağ Şenlik... Oltu'da trafik kazası:... Aycan 'Dikkatli Çocuk ... Her şey tekaütlük için Kur'an'a yaptığımız sa... Bir Dilden Düşman Yara... AKP ve yumurta Öğrencileri Tanımanın ... Kürtlerden ne istiyors... Ayıptır, günahtır, zul... Tacize karşı çocuklar ... Haşr 7. ayette geçen, ... Son Yaprak İslam'da Kalite Atatürk'ün gençliğe hi... İdrar Sıçraması Kabir ... "Dekolte Tahrik İçerir... Hasan Cemal: 'TSK'nın ... Susurluk ve para Soner Yalçın ve acelec... Cüneyt Ülsever Kim, En... Ali İmran 78. Ayetin D... Düğümlenen mesele: Fel... Koordinasyon Hatası Her derde deva buğday ... Memura giyim yardımı, ... Uzman öğretmenlik kanu... Oltu'nun ilk ve tek te... Alternatif DNS numaraları Zarif Olmak Nimettir, ... İlk Gün Düşündüren Karikatürler Sözleşmeli veya Ek Der... Türk usulü ingilizce y... Seni çok ama çok seviy... Msn şifreniz nasıl çal... Telefonunuz suya düşer... Tüketim kültürü herkes... HTC One Fiyatı Belli Oldu Bu Formülleri Yazıp Sa... Uyurken gözlerimiz nel... Haber55 Reklâm Yazarı ... Anneme iyi bak olur mu?
Etiketler
ufuk kırtasiye oltu gazetesi cep telefonu İslam Suudi Arabistan Kur'an Allah Haluk Gümüştabak Rab kamu paketi turkcell GSM şirket kamu tarifesi avea cazip kampanya hükmen galip 25 Mart Kurban Bayramı hayvan pazarı besiciler saman fiyatları iftar Ramazan ihtiyaç sahipleri muhtaçlar Şenkaya Fenerbahçe Beşiktaş şike operasyonu Erzurum Stadı Buğra Ömer Maral Beykaynak Köyü Şenkaya Hilmi Maral Recep Tayyip Erdoğan federasyon AKP başbakan demokrat Dışişleri Bakanı Cumhuriyet gazetesi Deniz Feneri Aydınlık Gazetesi Ahmet Davutoğlu
Haberler