Kendileri için Allah'tan başka ne bir dost, ne de bir şefaatçi bulunmaksızın, Rab'lerinin huzurunda toplanmaktan korkanları, Allah'a karşı gelmekten sakınsınlar diye, onunla (Kur'an ile) uyar. (Enam 51)

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinden örnek çalışma

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinden örnek çalışma

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi son sınıf öğrencileri gelecek yıl okula başlayacak arkadaşlarına temiz bir okul bırakmak için kolları sıvadı.

2009-2010 öğretim yılının son haftasına girilen bugünlerde Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'nden mezun olan öğrenciler okullarını tepeden tırnağa temizlemek için işbirliği yaptı. Ellerinde temizlik bezleri, yanlarında deterjanlı su ile kapılardan sıralara, elbise askılarından sınıf camlarına kadar el değmedik yer bırakmayan son sınıf öğrencilerinin bu çalışmalarına alt sınıflarda okuyan öğrencilerde iştirak etti.

Öğrenciler 4 yıl boyunca öğrenim gördükleri okullarım temizliğini yaparak 2010-2011 eğitim-öğretim sezonunda okullarına kayıt yaptırarak gelecek yeni öğrenci arkadaşlarına temiz bir okul bırakmak için seferber oldu.

2010-2011 eğitim-öğretim yılında okula gelecek olan kardeşlerine "temiz bir okul temiz bir ortam" bırakmak adına sınıflarını ve okul binasının içerisini temizleyen öğrenciler imece usulü çalıştı.

Kız ve erkek öğrenciler, okulun içinin tüm temizliğini yaparak okullarım tertemiz bir şekilde bırakıp ayrılmak istediklerini dile getirdiler.

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi müdür vekili Mustafa Altun, "12.sınıf çevre sağlığı sınıfı öğrencileri örnek bîr davranışta bulunarak okulumuzun bütün birimlerini diğer öğrencilerle birlikte temizlediler. Öğrencilerimizin yapmış oldukları bu örnek davranış umarım diğer okullara da örnek olur." diye konuştu.

Öğrenciler 4 yıl boyunca öğrenim gördükleri okullarına vefa borçlarını bu şekilde birazcık da olsa ödediklerini ifade ettiler. (09.06.2010)

(Oltu'nun Sesi)

Yorumlar
#1 | Y.A. - 21 Mayıs 2011 20:01
Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerini bu duyarlılıkları nedeniyle tebrik ediyorum. İnşallah bu güzel davranış diğer okullarımızın öğrencilerine güzel örneklik teşkil eder.
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
MHP, teşkilat ziyaretl... Göçerlerin Tercihi Erz... Aktar'lar Oltu'da Ecza... Kaymakam Yaran'dan gid... Başarın Dersanesi'nden... Ardanuç'taki toplantıd... "25 Mart Spor Kulübüne... Oltu Anafen Dersanesi ... 13 Haziran'da Tüm Öğre... İlçemizdeki Ortaöğreti... Oltu Taşı'nı Dünyaya T... Narman'da çamur tepkisi Milli Şair Mehmet Akif... Hasan Uğuz'un babası v... Meclis üyeleri 2011 st... İlçemizde ve bölgemizd... Şehit Torunundan Şehit... Kırsal Kalkınma Desteğ... Voleybol Turnuvasında ... Oltu Lisesi Müdürü Cen... Kızılderilinin Duası 'Yeni Türkiye', kimin ... Adaletsizlikte bizleri... TSK'nın hayata dönüş ş... Güneş Neredesin? Clinton ve Erdoğan Namaz, oruç ve zekatın... Mağara insanının geris... İsra 73 ve 74. Ayetler... Kemal Kılıçdaroğlu - A... Bir ters, bir düz Generaller hayal almen... Bu iş olacak Başbakana ne Susurluk ve para Helalleşmeyeceğiz, hes... "Çetin Amca"yı anlattı Köşeler ve faşizm Dua Etmek Şefaat konusu ve Kur'a... Resimde anlatılmak ist... Messages tablosunu boş... Aklınız zeki mi? Hangi saatte ne içeceğ... Anne sesi bebeğin beyn... Dört Mum Unutmayın, zaman kimse... Dünyanın en şanssız ka... Bir insan gerçekte nas... Yayın İlkelerimiz İsmail Tosun'u tanıyan... Eğer 9 canlı bile olsa... Ölü Piksellere Son En çok kadın çalıştıra... Öğretmene 'Dayak' Cezası Tekvir Suresi, Meal ve... Eşeğin Şahitliği Emekli paşa bakkalı de... Bir Babanın Oğluna Evl... Kadın ve Erkek arasınd...
Etiketler
Cemalettin Yıldız Gökçedere İlköğretim Okulu öğrenci kıyafetleri Gırgırına Kankalar Tiyatro gösteri vefat etti Oltu Şehitler Mahallesi Zabit Taşkın 25 Mart amatör küme Oltuspor yenilgi Erzurumspor Erzurum Kemerkaya Köyü dozer heyelan Duralar Köyü yol çalışmaları operatör ayakkabi tamircileri Oltu geneli teknoloji genelkurmay terör çatışma şemdinli asker pkk eruh kulluk İsmail özgürlük İbrahim alfabe makam menfaat Erzurum Tortum kurtlar popülasyon Olur Şenkaya domuzlar Uzundere elyazısı tarih mecburiyet okullar
Haberler