Biz Kur'an'ı, insanlara dura dura okuyasın diye âyet âyet ayırdık ve onu peyderpey indirdik. (İsrâ 106)

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinden örnek çalışma

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinden örnek çalışma

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi son sınıf öğrencileri gelecek yıl okula başlayacak arkadaşlarına temiz bir okul bırakmak için kolları sıvadı.

2009-2010 öğretim yılının son haftasına girilen bugünlerde Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'nden mezun olan öğrenciler okullarını tepeden tırnağa temizlemek için işbirliği yaptı. Ellerinde temizlik bezleri, yanlarında deterjanlı su ile kapılardan sıralara, elbise askılarından sınıf camlarına kadar el değmedik yer bırakmayan son sınıf öğrencilerinin bu çalışmalarına alt sınıflarda okuyan öğrencilerde iştirak etti.

Öğrenciler 4 yıl boyunca öğrenim gördükleri okullarım temizliğini yaparak 2010-2011 eğitim-öğretim sezonunda okullarına kayıt yaptırarak gelecek yeni öğrenci arkadaşlarına temiz bir okul bırakmak için seferber oldu.

2010-2011 eğitim-öğretim yılında okula gelecek olan kardeşlerine "temiz bir okul temiz bir ortam" bırakmak adına sınıflarını ve okul binasının içerisini temizleyen öğrenciler imece usulü çalıştı.

Kız ve erkek öğrenciler, okulun içinin tüm temizliğini yaparak okullarım tertemiz bir şekilde bırakıp ayrılmak istediklerini dile getirdiler.

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi müdür vekili Mustafa Altun, "12.sınıf çevre sağlığı sınıfı öğrencileri örnek bîr davranışta bulunarak okulumuzun bütün birimlerini diğer öğrencilerle birlikte temizlediler. Öğrencilerimizin yapmış oldukları bu örnek davranış umarım diğer okullara da örnek olur." diye konuştu.

Öğrenciler 4 yıl boyunca öğrenim gördükleri okullarına vefa borçlarını bu şekilde birazcık da olsa ödediklerini ifade ettiler. (09.06.2010)

(Oltu'nun Sesi)

Yorumlar
#1 | Y.A. - 21 Mayıs 2011 20:01
Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerini bu duyarlılıkları nedeniyle tebrik ediyorum. İnşallah bu güzel davranış diğer okullarımızın öğrencilerine güzel örneklik teşkil eder.
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Örnek Kardeş Sınıf Day... İkinci Finalist 25 Mar... Vefa Gecesi Oltuluları... 25 Mart Spor'a "Tam De... Recep Akdağ Oltu'ya ge... Soğuk havada yıkatılan... Oltu Lisesi bahçesine ... Kaymakam Fatih Çobanoğ... Yakın Gelecekte Araçla... Olur'da teknik arıcılı... Emekli Öğretmen Baki Ç... Ak Parti İlçe Teşkilat... Olurlular Akdağ Şenlik... Sarıkamış Şehitleri An... Artık otobüslerde Okey... Oltu İMKB YİBO Bilgi Y...  İlçemizde bulunan 126... İşte Oltu'nun SBS Şamp... Şampiyon Yusuf Ziyabey... Gülyurt, referandum ge... HSYK atamaları Termometre Ahlak ve kaset Salavat getirmek Tezgahlar ülkesi! Kaliteli kişiliğin nas... Mevlid ve Hz. Peygambe... İyilik İçin Söylenen Y... Oltu'ya Trafik Işıklar... Çay dişler için de fay... Derin devlet halktan o... Zekânın iki değil 8 yö... Böl ve yönet Erzurum utancını yazdı!.. Soyadı İnce ama ruhu ç... Hüküm meselesi üzerine... Ali İmran 100.Ayetten ... Kürt şımarıklığı Gerçek dostlar Edinmek... TSK'nın hayata dönüş ş... Korkutan tarih: 10.10.... Vatandaş "Türk Osman" Bir soru ve bu soruya ... Genel anestezi uyku ha... Yetiştirici Kurslarda ... Fdisk Uygulaması Kandil Mesajları Anneme iyi bak olur mu? Yeni düzenlemeler doğr... 8 Adımda Utangaçlıktan... Excel'de Metni Sütunla... "Bugün" ayrı mı yazılı... Köylü de kentli de kar... Firefox'a ilaç gibi ek... Rivayetler Kur'an ın Ö... Bilim, insandaki 9 dav... Plan Doğan'dan, talep ... Hangi İlçe Kullanıcı Sözleşmesi Ekmek kırıntısı
Etiketler
inşaat işçi sertifika sektör çalışma lokomotif Oltu'nun kaldırımları kafeterya belediye Yusuf Albayrak Oltu Devlet Hastanesi kaldırım işgali Cumhuriyet Mahallesi kalp krizi hava ambulansı Şahismail Acar Berber İsmail Çamlıbel Köyü Oltu Cumhuriyet İlköğretim Okulu Güney İnşaa Karabekir İlköğretim Okulu İçişleri Bakanlığı Oltu Havzası Dernekler Daire Başkanlığı Aşıklar Derneği temel Vural Sözlü Kültür Mirasımız Rüstem Budak Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Şapka Kanunu Orgeneral Mustafa Muğlalı Özgün Duruş gazetesi Deriner Barajı Erzurum Bayburt Artvin Barajı Mescit Dağları Çoruh Nehri kaymakam Brezilyalı Esnaf vali market Ekşi sözlük sivri zekâlı düğün hediye konvoy zarf tehlike çocuklar Dutlu Köyü Mehmet Örnek
Haberler