Tıpkı o bölüşenlerin, O Kur'ân'ı parça parça edenlerin başlarına indirdiğimiz felaket gibi Rabbine andolsun ki, onların hepsini yaptıklarından dolayı hesaba çekeceğiz. (Hicr 90-93)

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinden örnek çalışma

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinden örnek çalışma

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi son sınıf öğrencileri gelecek yıl okula başlayacak arkadaşlarına temiz bir okul bırakmak için kolları sıvadı.

2009-2010 öğretim yılının son haftasına girilen bugünlerde Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'nden mezun olan öğrenciler okullarını tepeden tırnağa temizlemek için işbirliği yaptı. Ellerinde temizlik bezleri, yanlarında deterjanlı su ile kapılardan sıralara, elbise askılarından sınıf camlarına kadar el değmedik yer bırakmayan son sınıf öğrencilerinin bu çalışmalarına alt sınıflarda okuyan öğrencilerde iştirak etti.

Öğrenciler 4 yıl boyunca öğrenim gördükleri okullarım temizliğini yaparak 2010-2011 eğitim-öğretim sezonunda okullarına kayıt yaptırarak gelecek yeni öğrenci arkadaşlarına temiz bir okul bırakmak için seferber oldu.

2010-2011 eğitim-öğretim yılında okula gelecek olan kardeşlerine "temiz bir okul temiz bir ortam" bırakmak adına sınıflarını ve okul binasının içerisini temizleyen öğrenciler imece usulü çalıştı.

Kız ve erkek öğrenciler, okulun içinin tüm temizliğini yaparak okullarım tertemiz bir şekilde bırakıp ayrılmak istediklerini dile getirdiler.

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi müdür vekili Mustafa Altun, "12.sınıf çevre sağlığı sınıfı öğrencileri örnek bîr davranışta bulunarak okulumuzun bütün birimlerini diğer öğrencilerle birlikte temizlediler. Öğrencilerimizin yapmış oldukları bu örnek davranış umarım diğer okullara da örnek olur." diye konuştu.

Öğrenciler 4 yıl boyunca öğrenim gördükleri okullarına vefa borçlarını bu şekilde birazcık da olsa ödediklerini ifade ettiler. (09.06.2010)

(Oltu'nun Sesi)

Yorumlar
#1 | Y.A. - 21 Mayıs 2011 20:01
Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerini bu duyarlılıkları nedeniyle tebrik ediyorum. İnşallah bu güzel davranış diğer okullarımızın öğrencilerine güzel örneklik teşkil eder.
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Ustalık Belgesi olmaya... İnternet beyne zarar v... Şenkaya 3,2 ile sallandı  Oltu Meslek Yüksek Oku... Nisan yağmurlarıyla bi... Oltu 25 Martsporun şam... Ekonomik krize karşı b... Oltu'ya Yeni Bir Akary... Sıra Cağ Kebabının Çık... Oltu Lisesi başarıya d... Otuz Mart sabahı Oltu ... Dilovası'nda Erzurum R... Ucuz ve kalitesiz Çin ... Göçerlerin Tercihi Erz... Öğretmen Okullarının 1... Ermafetya'da Yasin Haş... Ethem Baba Türbesi'ne ... Yıldızlar Futbol Turnu... Olur Atlı Köyü için ya... Oltu'da Liseler Arası ... Büyümek ve sorun Sonuç, sürpriz olmadı!.. Çay içmek dinlendiriyor Yeniden Kürtler, Ermeniler ve ... Güvensizlik İnternet evliliklerine... CHP açmazı Yaşam Sadece Sevgidir.... Oktay Ekşi'nin istifası Fatmagül'ün suçunu bil... Anadilde eğitimi savun... Şefaat Tümden Allah'a ... Allah'ın Dinine Yardım... Gelin ONLARIN OYUNLARI... Türkiye ne yapmalı? Mezheplerimiz Elinizi vicdanınıza ko... Basın özgürlüğü gelmiş... Üçüncü gün Zarif Olmak Nimettir, ... RSS Nedir? Bizlere İslam ı anlata... Doğum öncesi tanıda bi... Memurun geleceğini etk... AKP'nin Köşk adayı Sed... Hafızlık ve Kur'an-ı K... 30000 yıl önce Kur'an'a Dönüş'te Vahy... Dosya İstatistikleri Tüm zamanların en mera... Temel Counter Oynarsa... Dua Rapidshare'den Dosya İ... 'Hayalet mesaj' kabusu... Erkekler bizi anlamıyor Annesinden gelinlik kı... Fıkra gibi bir teknik ... Kırılan kalp birkaç ha... Gözyaşım
Etiketler
anket şirket referandum seçim koyun yardımlaşma Oltu köylüler SYDV sığır dayanışma karaman ırkı Tiyatro gösteri Gırgırına Kankalar meslek yaşam değirmenci teknoloji Temel İmralı Kürt hakları Kandil makasçı Fadime demiryolları milli gelir Türkiye kanlı saldırı The Economist barbar Steve Jobs eleştirel düşünce sokak Apple mektep aile Tim Cook Barcelona Erzurum Valiliği rüya takım minik futbolcular Ortadoğu Hüsnü Mübarek Mısır dünya savaşı diktatör Avrupa Afrika geleneksel Kırdağ Şenlikleri Fatih Çobanoğlu coşku kutlama İbrahim Ziyrek
Haberler