Andolsun, biz bu Kur'an'da insanlara her türlü misali değişik şekillerde açıkladık. Yine de insanların çoğu ancak inkârda direttiler. (İsrâ 89)

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinden örnek çalışma

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinden örnek çalışma

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi son sınıf öğrencileri gelecek yıl okula başlayacak arkadaşlarına temiz bir okul bırakmak için kolları sıvadı.

2009-2010 öğretim yılının son haftasına girilen bugünlerde Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'nden mezun olan öğrenciler okullarını tepeden tırnağa temizlemek için işbirliği yaptı. Ellerinde temizlik bezleri, yanlarında deterjanlı su ile kapılardan sıralara, elbise askılarından sınıf camlarına kadar el değmedik yer bırakmayan son sınıf öğrencilerinin bu çalışmalarına alt sınıflarda okuyan öğrencilerde iştirak etti.

Öğrenciler 4 yıl boyunca öğrenim gördükleri okullarım temizliğini yaparak 2010-2011 eğitim-öğretim sezonunda okullarına kayıt yaptırarak gelecek yeni öğrenci arkadaşlarına temiz bir okul bırakmak için seferber oldu.

2010-2011 eğitim-öğretim yılında okula gelecek olan kardeşlerine "temiz bir okul temiz bir ortam" bırakmak adına sınıflarını ve okul binasının içerisini temizleyen öğrenciler imece usulü çalıştı.

Kız ve erkek öğrenciler, okulun içinin tüm temizliğini yaparak okullarım tertemiz bir şekilde bırakıp ayrılmak istediklerini dile getirdiler.

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi müdür vekili Mustafa Altun, "12.sınıf çevre sağlığı sınıfı öğrencileri örnek bîr davranışta bulunarak okulumuzun bütün birimlerini diğer öğrencilerle birlikte temizlediler. Öğrencilerimizin yapmış oldukları bu örnek davranış umarım diğer okullara da örnek olur." diye konuştu.

Öğrenciler 4 yıl boyunca öğrenim gördükleri okullarına vefa borçlarını bu şekilde birazcık da olsa ödediklerini ifade ettiler. (09.06.2010)

(Oltu'nun Sesi)

Yorumlar
#1 | Y.A. - 21 Mayıs 2011 20:01
Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerini bu duyarlılıkları nedeniyle tebrik ediyorum. İnşallah bu güzel davranış diğer okullarımızın öğrencilerine güzel örneklik teşkil eder.
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Kömürlü Köyü su ve alt... Kedi ve köpeklerin kıs... Oltu Sosyal Güvenlik M... Halı Saha Futbol Turnu... Eşek sırtında su taşıd... Cep Telefonunun En Büy... Ödenekleri Geri Gönder... Narman'da karantina! Gökçedere İ.O. Öğrenci... Şenkaya'da su kavgası:... Arıtaş Köyü'nde orman ... Oltu'da bayram havası Oltu Taşı'nı Dünyaya T... Okullarda Artık 'Etüt'... Artık At Arabaları Tra... Erzurum'da Sigara İçen... Atatürk Üniversitesi R... AK Parti Erzurum Mille... Oltu Polisi, Çocuklara... Komşuluğun Erzurum'da ... "Yaşayan Kur'an" Kitab... Çamur Yeter artık! Helal Kesim Aldatmacası. Hiddink'i de havamız m... Helalleşmeyeceğiz, hes... Bu kitabı okuyan zayıf... Dua Etmek JİTEM değilse kim? 'Afyonun düşmanı dostu... Öğretmenler ve İmamlar Allah elçisine, sen ol... "Peygambere itaat edin... Secde CHP ne zaman ciddiye a... Donunu çıkarma asker! Geliyor Kürtler katillerine be... Gandi'ye küfrettiren p... Boşandığı kocasına kum... Koku duyusunun kaybı ö... Süt kansere karşı etki... Sanayi Sitesi inşaatı ... Yaşamak Memur referandumda 'gr... Türklerdeki Görgü Kura... Oltu'daki eğitim kurum... Aşşık, bilgisayar oyun... İslamoğlu'ndan Kardeşl... Uzun süre televizyon i... Office 2010 SP1 yayınl... İlginç Ölümler Ayvalı Köyü Fazla televizyon izlem... Bürokratik Oligarşi Kur'an ı Rehber Almayınca Ey insan! Bir Rüyanın Ardından G... Phoenix ile Nokia tele... Eyvah! Çocuğum interne...
Etiketler
uzman öğretmen ingiliz öğrenci şiddet dayak eğitim hakem skor maç Pasinler meydan dayağı tatil pkk terör eruh asker şemdinli genelkurmay çatışma İskoç duşu savaş Ahmet Altan milletvekili barış kürt siyaseti işkence Kurtuluş Tayiz araç sürücüsü Oltu-Olur karayolu trafik kazası direksiyon hakimiyetini ölü yaralı Oltu İlçe Emniyet Amirliği Trafik Şubesi polis eşi Oltu-Göle karayolu Acil Servisi Havva hemşire şahinler Öcalan Pkk Cemil Bayık savaş güvercinler Silvan BDP ilköğretim milyon oltu birincisi sbs sonuçları hükmen 25 Mart galip heykel Tolstoy Faulkner Osmanlı Victor Hugo tiyatro roman
Haberler