O'nu bırakıp taptıkları şeyler şefaat edemezler. Ancak bilerek hakka şâhitlik edenler şefaat edebilirler. (Zuhruf 86)

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinden örnek çalışma

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinden örnek çalışma

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi son sınıf öğrencileri gelecek yıl okula başlayacak arkadaşlarına temiz bir okul bırakmak için kolları sıvadı.

2009-2010 öğretim yılının son haftasına girilen bugünlerde Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'nden mezun olan öğrenciler okullarını tepeden tırnağa temizlemek için işbirliği yaptı. Ellerinde temizlik bezleri, yanlarında deterjanlı su ile kapılardan sıralara, elbise askılarından sınıf camlarına kadar el değmedik yer bırakmayan son sınıf öğrencilerinin bu çalışmalarına alt sınıflarda okuyan öğrencilerde iştirak etti.

Öğrenciler 4 yıl boyunca öğrenim gördükleri okullarım temizliğini yaparak 2010-2011 eğitim-öğretim sezonunda okullarına kayıt yaptırarak gelecek yeni öğrenci arkadaşlarına temiz bir okul bırakmak için seferber oldu.

2010-2011 eğitim-öğretim yılında okula gelecek olan kardeşlerine "temiz bir okul temiz bir ortam" bırakmak adına sınıflarını ve okul binasının içerisini temizleyen öğrenciler imece usulü çalıştı.

Kız ve erkek öğrenciler, okulun içinin tüm temizliğini yaparak okullarım tertemiz bir şekilde bırakıp ayrılmak istediklerini dile getirdiler.

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi müdür vekili Mustafa Altun, "12.sınıf çevre sağlığı sınıfı öğrencileri örnek bîr davranışta bulunarak okulumuzun bütün birimlerini diğer öğrencilerle birlikte temizlediler. Öğrencilerimizin yapmış oldukları bu örnek davranış umarım diğer okullara da örnek olur." diye konuştu.

Öğrenciler 4 yıl boyunca öğrenim gördükleri okullarına vefa borçlarını bu şekilde birazcık da olsa ödediklerini ifade ettiler. (09.06.2010)

(Oltu'nun Sesi)

Yorumlar
#1 | Y.A. - 21 Mayıs 2011 20:01
Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerini bu duyarlılıkları nedeniyle tebrik ediyorum. İnşallah bu güzel davranış diğer okullarımızın öğrencilerine güzel örneklik teşkil eder.
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Liseler arası bilgi ya... Özel Aziziye Koleji Ol... Aşık Mevlüt İhsani'nin... Sahte Plakalı Minibüs ... Hemşin Altıneller hizm... Oltu Çayı'na Setler Çe... Ak Parti Oltu'da Yenid... Şehit Torunu ve Şehit ... Aş otu yok satıyor Ardıç ormanları veriml... Oltu Meslek Yüksekokul... Yasin Haşimoğlu İlköğr... Narman'da Kutlu Doğum ... Su İçmek Kadar Zamanı ... Şarampole Yuvarlanan M... Açılımın önünü, Anayas... İl Başarısını Geliştir... Sokak ortasında kurşun... Oltu Anadolu Öğretmen'... Emekli Öğretmen Ali Ak... Başbakan Ya PKK vesayeti? Kur'an'ı okuyan her in... Kader konusunu Kur'an ... Yelkenli Gemiler Bir ters, bir düz Rezaletin Anahtarı +18 Taraftar olarak biz de... Stockholm değil, vesay... Anlamak İslam dininde bölünmey... Rektörleri hizaya geti... Kadına Şiddet Ve İdam ... Savaş İnsan eksile eksile 'M... Kimlerin Parmak İzi Yok? Türkler bu başbakanı n... Diktatör Encümen-i Daniş havlu ... Ateş Doğalgaz sobayı unutturdu 26 Meal Bir Arada - Me... Acemiler İçin 10 Excel... Öğretmenlerin yüzde 50... Kişilik Tarihimizin İl... İş yeri kuralları Mezopotamya Uygarlıkları Excelde dikey listeyi ... Zekat Konusunda Yaptığ... Cepte tarife zaferi! 6 Dilde Sözlük, Ücrets... İnternette oltaya gelm... MEB'den 20 yıl hizmeti... Güven Dershanesi Oltu ... Diş ağrısına karşı kar... Kadının en tatlı yeri ... Evlilik Nedir? Bir Defa Geç Gelince Başarılı ana-baba çocu... Arapların sağ taraftan...
Etiketler
Ece Temelkuran Kürt açılımı Yıldıray Oğur Hilâl Kaplan Nuray Mert erkekler taciz defn hikaye dul kadınlar şikayet dolandırıcılık cep telefonu kontür emniyet vatandaş öğretmen Dutlu Köyü Abubekir Akbulut Karabekir Mahallesi Hasan Akbulut Yeni Akit Tümamiral Cem Gürdeniz İtini erlere gezdirten subay Ali Karahasanoğlu Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner Derekapı Köyü sosyal yardımlaşma Meşe Şenlikleri dernek dayanışma hayat Oltu Şenkaya trafik kazası karayolu peygambere itaat Allah ayet sure hurafe Kur'an haber voleybolcu kız Ramazan otobüs muhafazakar malum medya şort e-mail alem sanal download hard-disk Rabb Allah
Haberler