Kendilerine kitab verdiğimiz kimseler, onu gereği gibi okurlar. İşte bunlar ona inanırlar. Onu inkâr edenlere gelince, işte onlar ziyana uğrayanların ta kendileridir. (Bakara 121)

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinden örnek çalışma

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinden örnek çalışma

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi son sınıf öğrencileri gelecek yıl okula başlayacak arkadaşlarına temiz bir okul bırakmak için kolları sıvadı.

2009-2010 öğretim yılının son haftasına girilen bugünlerde Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'nden mezun olan öğrenciler okullarını tepeden tırnağa temizlemek için işbirliği yaptı. Ellerinde temizlik bezleri, yanlarında deterjanlı su ile kapılardan sıralara, elbise askılarından sınıf camlarına kadar el değmedik yer bırakmayan son sınıf öğrencilerinin bu çalışmalarına alt sınıflarda okuyan öğrencilerde iştirak etti.

Öğrenciler 4 yıl boyunca öğrenim gördükleri okullarım temizliğini yaparak 2010-2011 eğitim-öğretim sezonunda okullarına kayıt yaptırarak gelecek yeni öğrenci arkadaşlarına temiz bir okul bırakmak için seferber oldu.

2010-2011 eğitim-öğretim yılında okula gelecek olan kardeşlerine "temiz bir okul temiz bir ortam" bırakmak adına sınıflarını ve okul binasının içerisini temizleyen öğrenciler imece usulü çalıştı.

Kız ve erkek öğrenciler, okulun içinin tüm temizliğini yaparak okullarım tertemiz bir şekilde bırakıp ayrılmak istediklerini dile getirdiler.

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi müdür vekili Mustafa Altun, "12.sınıf çevre sağlığı sınıfı öğrencileri örnek bîr davranışta bulunarak okulumuzun bütün birimlerini diğer öğrencilerle birlikte temizlediler. Öğrencilerimizin yapmış oldukları bu örnek davranış umarım diğer okullara da örnek olur." diye konuştu.

Öğrenciler 4 yıl boyunca öğrenim gördükleri okullarına vefa borçlarını bu şekilde birazcık da olsa ödediklerini ifade ettiler. (09.06.2010)

(Oltu'nun Sesi)

Yorumlar
#1 | Y.A. - 21 Mayıs 2011 20:01
Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerini bu duyarlılıkları nedeniyle tebrik ediyorum. İnşallah bu güzel davranış diğer okullarımızın öğrencilerine güzel örneklik teşkil eder.
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Oktay Öztürk'e Şenkaya... Erzurum 2. Amatör Küme... Petrolcü Bahattin Çevi... Kalp krizi geçiren 48 ... Kameriyede Çıkan Yangı... Sağlık Meslek Liselile... Oltu Devlet Hastanesi ... Erzurumlu et yiyemiyor Sosyal Sigortalar Kuru... İlk Finalist Halitpaşa... Polisten minik öğrenci... Başarın Dershanesi'nde... Gittiği yerlerde hem y... Risk Kapsamındaki Oltu... Oltu'da tecavüz gergin... Afet evleri, afetzedel... Gıyaseddin Oltu'da İlk... Oltu'da intihar etmek ... Oltu MYO, Eğitim Kalit... Polis Amca Kütüphanesi... Vekaleten Hacca Gidili... CHP'yi kim ikna etti? Havalimanında çıplak a... Irkçı şovmen Okan Bayü... PKK'nın intiharı Başbakan havalı olmasa... Kur'an ı Nasıl Okumalı... Kim daha Kemalist? Böbrek taşlarına karşı... Takım kongre havasına ... Yedi Kutsal Gerçek İki dil Ruşen Çakır'a fena çaktı! bütün garipler için EVET İslam'da Tevessül (yüz... 'Mayına altı şehit' ha... Bana arkadaşını söyle! Yeni gelişme Ada Farkında olmadan yaptı... Seri katillerin ortak ... Okulda nişana soruştur... MEB'den yönetici atama... Aynı dersten iki defa ... İnternette oltaya gelm... Kadınlar da Aldatır! Politika Dediğin... Yayın İlkelerimiz Buraya onun adını yaz Bir bilene sormuşlar... Tarihte acı vererek öl... İlim mi, bilgi mi? Memur referandumda 'gr... Mesleki ve Teknik Eğit... Karı-koca dialogları Öğretmeni Yetiştirme M... Okul öncesi eğitimcile... Foruma Üst Yol Gidişi Nefesinizi suda ne kad... Sağa Dayalı Menüleri G...
Etiketler
CHP DTK kck jitem AKP öcalan Barış Konseyi düğme cemiyet göğüs delam gelenekçi CHP parti muhafazakar modernleşme AKP modernlik mangal satışlar haziran tavukçular sezon ramazan zikir şeytan cesaret Allah müslüman merhamet Oltu T Tipi Anadolu Öğretmen İMKB YİBO Oltu Lisesi Oltu Öğrenci Meclis Başkanlığı Şube Müdürü Sayın Burhanettin Akkuş Oltu Anadolu Lisesi seçim şirket referandum anket taksici yavru fare patates çuvalı Pasinler sokak Oltu İlçe Başkanlığı Gökçedere Köyü Oltu Ticaret Sanayi Odası Başkanlığı Ticaret Sanayi Odası Oltu İlçe Başkanı Baki Karaca Türk Hava Kurumu Okul Müdürü Cemaleddin Yıldız
Haberler