Allah, aklını işletmeyenlerin üzerine pisliği (rics) yağdırır! (Yunus 100)

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinden örnek çalışma

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinden örnek çalışma

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi son sınıf öğrencileri gelecek yıl okula başlayacak arkadaşlarına temiz bir okul bırakmak için kolları sıvadı.

2009-2010 öğretim yılının son haftasına girilen bugünlerde Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'nden mezun olan öğrenciler okullarını tepeden tırnağa temizlemek için işbirliği yaptı. Ellerinde temizlik bezleri, yanlarında deterjanlı su ile kapılardan sıralara, elbise askılarından sınıf camlarına kadar el değmedik yer bırakmayan son sınıf öğrencilerinin bu çalışmalarına alt sınıflarda okuyan öğrencilerde iştirak etti.

Öğrenciler 4 yıl boyunca öğrenim gördükleri okullarım temizliğini yaparak 2010-2011 eğitim-öğretim sezonunda okullarına kayıt yaptırarak gelecek yeni öğrenci arkadaşlarına temiz bir okul bırakmak için seferber oldu.

2010-2011 eğitim-öğretim yılında okula gelecek olan kardeşlerine "temiz bir okul temiz bir ortam" bırakmak adına sınıflarını ve okul binasının içerisini temizleyen öğrenciler imece usulü çalıştı.

Kız ve erkek öğrenciler, okulun içinin tüm temizliğini yaparak okullarım tertemiz bir şekilde bırakıp ayrılmak istediklerini dile getirdiler.

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi müdür vekili Mustafa Altun, "12.sınıf çevre sağlığı sınıfı öğrencileri örnek bîr davranışta bulunarak okulumuzun bütün birimlerini diğer öğrencilerle birlikte temizlediler. Öğrencilerimizin yapmış oldukları bu örnek davranış umarım diğer okullara da örnek olur." diye konuştu.

Öğrenciler 4 yıl boyunca öğrenim gördükleri okullarına vefa borçlarını bu şekilde birazcık da olsa ödediklerini ifade ettiler. (09.06.2010)

(Oltu'nun Sesi)

Yorumlar
#1 | Y.A. - 21 Mayıs 2011 20:01
Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerini bu duyarlılıkları nedeniyle tebrik ediyorum. İnşallah bu güzel davranış diğer okullarımızın öğrencilerine güzel örneklik teşkil eder.
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Milletvekili maaşının ... 2008 ÖSS Birincileri '... Erzurum 1. Amatör Küme... İşte Teyyo Pehlivan hi... İl Geneli Vaktaş SBS B... Erzurum'un tarihini Ol... 7. Akdağ Festivali Büy... Erzurum ve İlçelerinde... Oltu'da Sıcaktan Bunal... Şenkaya'daki Mağara Do... HSYK'dan Oltu Ağır Cez... Erzurum Ab Hibelerinde... MHP Adayları Narman'da... Serinlemek Amacıyla Gi... Oltu Taşı Dükkanını so... Oltu'da Öğretmen Okull... Doğalgaz Oltu'ya Ne Za... Atatürk Üniversitesi İ... Zigana Dağı'nda Ölen N... Oltu Müftüsü İmamoğlu:... Dünya futbolu ve Türkiye Gitti Gidiyor Bu Gençlik! KANALOLTU Futbol fanatikliği üze... Bahçeli ve Kılıçdaroğl... Ah(ah)lak Yoksunluğu Faili meçhul ve özerklik Niye Sinirlendiğimizde Allah Kur'an ayetlerin... 'İmsak vakti yanlış he... Devletin kirli tarihi Yılmaz'ın bakkal hesab... Vekaleten Hacca Gidili... İletkenlik ve Yalıtkan... Yeni Doğan Çocuklarda ... Nezahat Teyze, kendi e... Şaşırdınız demek... Allah'ın Dinine Yardım... Savaş ve barış RSS Nedir? Beyin ne iş yapar? Dünyanın ekseni kaydı! Evde Çiçek Beslemenin ... Erkek 'seviyor' kadın ... Sevgi Emek İster... Hayatımızı Yılana Dönü... Hasret Unutulmayanlar (Osman ... Dersimiz Dostluk haftası Bir memur için hayati ... Fide Kural Kitapçığı Ergenlerdeki dalgınlığ... Flash Belleğinize ve T... MEB'in Yönetici Atamad... Liderlik Açısından Mev... Her Yıl Daha Çok Şişma... Forumda "Bu Mesajı Sil... 9 Yaşındaki çocuğun çi...
Etiketler
Soner Babacan 1990 mezunları piknik Uzunoluk Oltu Anadolu İmam Hatip Lisesi Ömer Soylu Londra Detroit Norveç polisi New York La Guardia havaalanı Michigan Üniversitesi Amerika esnaf teknoloji akide şekeri lezzet ramazan ayı çikolata fidan doğu sera kaynak üretim Oltu Devlet Hastanesi kafeterya belediye kaldırım işgali Oltu'nun kaldırımları Yusuf Albayrak başkan yardımcısı Yakutiye Belediyesi başkan Belediye Meclis üyeliği AK Parti Güzelsu Köyü Mehmet Aydoğdu Ahmet Aydoğdu Cumhuriyet Mahallesi yöre atama eğitim sonuçlar yöneticilik kurum İHD tehlikeli oyun saldırı işçiler gizli güçler PKK BDP temsilci KADEP DTK şehit Kürt siyaseti başbakan Silvan
Haberler