Andolsun biz, Kur'an'ı düşünüp öğüt almak için kolaylaştırdık. O halde var mı düşünüp öğüt alan? (Kamer 17)

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinden örnek çalışma

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinden örnek çalışma

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi son sınıf öğrencileri gelecek yıl okula başlayacak arkadaşlarına temiz bir okul bırakmak için kolları sıvadı.

2009-2010 öğretim yılının son haftasına girilen bugünlerde Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'nden mezun olan öğrenciler okullarını tepeden tırnağa temizlemek için işbirliği yaptı. Ellerinde temizlik bezleri, yanlarında deterjanlı su ile kapılardan sıralara, elbise askılarından sınıf camlarına kadar el değmedik yer bırakmayan son sınıf öğrencilerinin bu çalışmalarına alt sınıflarda okuyan öğrencilerde iştirak etti.

Öğrenciler 4 yıl boyunca öğrenim gördükleri okullarım temizliğini yaparak 2010-2011 eğitim-öğretim sezonunda okullarına kayıt yaptırarak gelecek yeni öğrenci arkadaşlarına temiz bir okul bırakmak için seferber oldu.

2010-2011 eğitim-öğretim yılında okula gelecek olan kardeşlerine "temiz bir okul temiz bir ortam" bırakmak adına sınıflarını ve okul binasının içerisini temizleyen öğrenciler imece usulü çalıştı.

Kız ve erkek öğrenciler, okulun içinin tüm temizliğini yaparak okullarım tertemiz bir şekilde bırakıp ayrılmak istediklerini dile getirdiler.

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi müdür vekili Mustafa Altun, "12.sınıf çevre sağlığı sınıfı öğrencileri örnek bîr davranışta bulunarak okulumuzun bütün birimlerini diğer öğrencilerle birlikte temizlediler. Öğrencilerimizin yapmış oldukları bu örnek davranış umarım diğer okullara da örnek olur." diye konuştu.

Öğrenciler 4 yıl boyunca öğrenim gördükleri okullarına vefa borçlarını bu şekilde birazcık da olsa ödediklerini ifade ettiler. (09.06.2010)

(Oltu'nun Sesi)

Yorumlar
#1 | Y.A. - 21 Mayıs 2011 20:01
Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerini bu duyarlılıkları nedeniyle tebrik ediyorum. İnşallah bu güzel davranış diğer okullarımızın öğrencilerine güzel örneklik teşkil eder.
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Vatandaş 'çeyrek altın... Oltu'da lise öğrencile... Bilgi yarışması 1. kad... Oltu'da düşman işgalin... Odun deposunda çıkan y... Elma Projesi ilk meyve... Vekil öğretmenden geri... Anaokullu minikler 'il... Erzurum'da İl İçi İste... Oltu T Tipi Kapalı Cez... Okullar arası voleybol... Öğretmen, dünyalarına ... 14 Şubat hediyelik eşy... Şenkaya'da İstiklal Ma... "25 Mart Spor Kulübüne... Başarın Dershanesi'nin... İlçe Milli Eğitimden t... Oltu ve çevresindeki b... Oltu Orman İşletme Müd... Oltu'da son yılların e... Küfür olarak siyaset s... Zavallı CHP ve başka b... Konuşursam herkes yanar HSYK yapımı bir drama Kur'an'da "Hayır" sesl... Padişah ve İhtiyar Üç Filtre Bunun adı aşk mı Bir öneri... Dirisine eziyet ettin,... İyi bir anne, iyi bir ... Boşandığı kocasına kum... TSK gazeteciliği ve şike Beynimi tıklıyorum, bi... Yelkenli Gemiler Üstünlük Irk Ya da Soy... Boşverin Partilerin seçim hesap... Tehdit Namaz, gaflet perdesin... Hiroşima ve Nagazakini... Kur'an ı Bolca Okumalı... Ben evli bir adamım!.. Olur Belediyesi'ne 65 yaşını dolduranlara... Kıyamet Alametleri ve ... Küçüğüm... En büyük hazine; mutlu... Evlilikle ilgili Sözler Sağ el kullanımı sadec... Okul öncesi eğitim zor... MEB'den uzman öğretmen... Adres değişikliğini 20... İsterseniz Firefox ve ... Türk usulü ingilizce y... Firefox 4'e geçmek içi... Kadınlar neden daha ko... Bonkör Berber Okul Dönemi (6-12 yaş ... İşini Bilir Kişi Şok G...
Etiketler
mesleki bilgilendirme semineri Oltu Adliyesinden Sulh Ceza Hâkimi Oltu Lisesi Okulu-Aile birliği Yıllık Olağan Toplantısı Gökçedere İlköğretim Okulu Cemaleddin Yıldız Ramazan ihtiyaç sahipleri iftar muhtaçlar Şenkaya sanayileşme sektör dünya demir-çelik demircilik mesleği SBS ödül Erzurum öğrenciler seviye belirleme sınavı lisans yerleştirme Erzurum trafik kazası havaalanı yolu askeri araç koyun sürüsü Oltu Öğrenci Meclis Başkanlığı Oltu Anadolu Lisesi Şube Müdürü Sayın Burhanettin Akkuş hükmen galip 25 Mart ceviz dolu yağmur sel sanayi bölgesi hasta tedavi böbrek taşı sağlık su uzman
Haberler