Öyleyse, onlar bu Kuran üzerinde hiç düşünmezler mi? Yoksa kalpleri üzerinde kilitler mi var? (Muhammed 24)

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinden örnek çalışma

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinden örnek çalışma

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi son sınıf öğrencileri gelecek yıl okula başlayacak arkadaşlarına temiz bir okul bırakmak için kolları sıvadı.

2009-2010 öğretim yılının son haftasına girilen bugünlerde Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'nden mezun olan öğrenciler okullarını tepeden tırnağa temizlemek için işbirliği yaptı. Ellerinde temizlik bezleri, yanlarında deterjanlı su ile kapılardan sıralara, elbise askılarından sınıf camlarına kadar el değmedik yer bırakmayan son sınıf öğrencilerinin bu çalışmalarına alt sınıflarda okuyan öğrencilerde iştirak etti.

Öğrenciler 4 yıl boyunca öğrenim gördükleri okullarım temizliğini yaparak 2010-2011 eğitim-öğretim sezonunda okullarına kayıt yaptırarak gelecek yeni öğrenci arkadaşlarına temiz bir okul bırakmak için seferber oldu.

2010-2011 eğitim-öğretim yılında okula gelecek olan kardeşlerine "temiz bir okul temiz bir ortam" bırakmak adına sınıflarını ve okul binasının içerisini temizleyen öğrenciler imece usulü çalıştı.

Kız ve erkek öğrenciler, okulun içinin tüm temizliğini yaparak okullarım tertemiz bir şekilde bırakıp ayrılmak istediklerini dile getirdiler.

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi müdür vekili Mustafa Altun, "12.sınıf çevre sağlığı sınıfı öğrencileri örnek bîr davranışta bulunarak okulumuzun bütün birimlerini diğer öğrencilerle birlikte temizlediler. Öğrencilerimizin yapmış oldukları bu örnek davranış umarım diğer okullara da örnek olur." diye konuştu.

Öğrenciler 4 yıl boyunca öğrenim gördükleri okullarına vefa borçlarını bu şekilde birazcık da olsa ödediklerini ifade ettiler. (09.06.2010)

(Oltu'nun Sesi)

Yorumlar
#1 | Y.A. - 21 Mayıs 2011 20:01
Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerini bu duyarlılıkları nedeniyle tebrik ediyorum. İnşallah bu güzel davranış diğer okullarımızın öğrencilerine güzel örneklik teşkil eder.
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Ak Parti Oltu Eski İlç... Kaymakam Yaran'a Yıldı... Kenan ve Ender Üstün'ü... Olur Atlı Köyü için ya... Oltu EML ve Kız Meslek... Oltu Devlet Hastanesi ... Oltu Kaymakamı Fatih Ç... Cuma Namazı Sırasında ... Öğretmen Hakan Yeşilyu... Kaymakam'dan anlamlı z... Denizde Boğulan Özdere... Oltu 25 Mart Spor'un y... Yürürken ceple konuşma... Kameriyede Çıkan Yangı... Mevlüt Tolu'nun yeğeni... Ekrem Aydın'ın Eniştes... Emekli Öğretmen Cihat ... Yabancı turistlerin te... Oltu Ticaret Sanayi Od... Yazdan Kalma Güneş Olt... Neo Osmanlı'ya karşı p... Bizler yoksa hala o bü... Laik, demokrat, Müslüman Müsamere Tesadüf Mantığının Get... Kadın Aforizmaları Küfür olarak siyaset s... Kendini Beyaz Türk zan... İkiz Kuleler gibi, Usa... 89 yıl önce 'üniter' d... Kızların ahlakını yürü... Saçmalıklardan bir buket Bir parti Şaşırdınız demek... Varım Din Müteahhitleri Eş Dövülür mü? Kayy-ı Makam ve Şehr-ü... İki bardak su... Sevgi Kutusu Dört ders Mesajlarınızda fazla k... İlköğretim Ders Çizelg... Köylü de kentli de kar... Yöresel Yemeklerimiz Siyah Mercedesler yang... İbretlik Hikaye Reklâm Yazarı Şair Has... İlköğretimde mesleki ç... Okul öncesi eğitimcile... Bilmeceler... İşlemleri yerleştirme Telefonda gülümseyerek... Demokrasi için 10 madd... 2-5 yaş arasında sünne... Dört şey güzeldir, fak... Bakın okumadıkça neler... Eş mi, karı koca mı? Maniler MEB'den, İşletmede Mes...
Etiketler
Rabb download hard-disk sanal e-mail Allah alem dünya Tortum Şelalesi su çağlayan yüksek EBCO Tuğba Tekerek Avrupa Bürosu Avrupa Konseyi vicdani red zorunlu eğitim okul öncesi eğitim Erzurum eğitim-öğretim yaz sıcağı kaya plajı Oltu çocuklar Çatak köyü Ömer Dinçer okullar bağış kayıt parası diploma parası genelge bakan Müslüman demokrat Mısırlı Müslümanlar Laik Oltu'da çıkarılan Oltu Taşı ürünleri Romanyalılar Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği Oltu Taşı DAİB Başkanı Cemal Şengel takı ve tespihler icazet Oltu İlçe Müftülüğü Oltu Ayşeana Kız Kur'an kursu öğrenciler Sağlık Meslek Lisesi hafızlık sıkıntı taşıma yalnızlık spor mücadele takım zirve
Haberler