Sen Kur'an okuduğun zaman, seninle ahirete inanmayanların arasına gizli bir perde çekeriz. (İsrâ 45)

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinden örnek çalışma

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinden örnek çalışma

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi son sınıf öğrencileri gelecek yıl okula başlayacak arkadaşlarına temiz bir okul bırakmak için kolları sıvadı.

2009-2010 öğretim yılının son haftasına girilen bugünlerde Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'nden mezun olan öğrenciler okullarını tepeden tırnağa temizlemek için işbirliği yaptı. Ellerinde temizlik bezleri, yanlarında deterjanlı su ile kapılardan sıralara, elbise askılarından sınıf camlarına kadar el değmedik yer bırakmayan son sınıf öğrencilerinin bu çalışmalarına alt sınıflarda okuyan öğrencilerde iştirak etti.

Öğrenciler 4 yıl boyunca öğrenim gördükleri okullarım temizliğini yaparak 2010-2011 eğitim-öğretim sezonunda okullarına kayıt yaptırarak gelecek yeni öğrenci arkadaşlarına temiz bir okul bırakmak için seferber oldu.

2010-2011 eğitim-öğretim yılında okula gelecek olan kardeşlerine "temiz bir okul temiz bir ortam" bırakmak adına sınıflarını ve okul binasının içerisini temizleyen öğrenciler imece usulü çalıştı.

Kız ve erkek öğrenciler, okulun içinin tüm temizliğini yaparak okullarım tertemiz bir şekilde bırakıp ayrılmak istediklerini dile getirdiler.

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi müdür vekili Mustafa Altun, "12.sınıf çevre sağlığı sınıfı öğrencileri örnek bîr davranışta bulunarak okulumuzun bütün birimlerini diğer öğrencilerle birlikte temizlediler. Öğrencilerimizin yapmış oldukları bu örnek davranış umarım diğer okullara da örnek olur." diye konuştu.

Öğrenciler 4 yıl boyunca öğrenim gördükleri okullarına vefa borçlarını bu şekilde birazcık da olsa ödediklerini ifade ettiler. (09.06.2010)

(Oltu'nun Sesi)

Yorumlar
#1 | Y.A. - 21 Mayıs 2011 20:01
Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerini bu duyarlılıkları nedeniyle tebrik ediyorum. İnşallah bu güzel davranış diğer okullarımızın öğrencilerine güzel örneklik teşkil eder.
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Oltu'nun Düşman İşgali... Erzurum'da 1481 cami var Oltu Polisinden Kontör... Geleneksel Aksu Şenlik... Orda bir okul var uzak... Oltu Anadolu İmam-Hati... MHP Erzurum İl Başkanı... Başöğretmen Futbol Tur... Lokman Yıldırım'ın Ann... Milleti özgür iradesin... Narman Meslek Yüksekok... Karabekir İ.O. Bilgi Y... Anadolu İmam Hatip Lis... Okullar 1 Hafta Geç Aç... Oltulu bayanlara kişis... Kömürlü Köyü su ve alt... Çoruh Havzası'nın 2. s... Oltu'yu artık dünya iz... Erzurum'da Vahşet! Gol... Romanyalıların Stresin... Bakara suresi 27. ayet... Siyasetteki karmaşanın... Oruca başlama vakti ve... Ana Baba Anı Değildir... Muhtardan seçmen kağıd... Küfür olarak siyaset s... Allah ın elçisine HİKM... Yeni bir tutarlılık ve... Operasyon ve Balyoz Ölümden öte bir köy va... İçeride Kimse Yok mu? Osmanlı Anadilde eğitimi savun... İslam Toplumları Olara... Aile Sigortası denen "... Yılmaz'ın bakkal hesab... Norveçli faşist, Türk ... Hoşnutluk ve hoşnutsuzluk Devlet PKK'ya karşı se... Şeker Pancarının Hikâyesi Bayan şoför arabayı pa... Android tabanlı cep te... Tilkinin orucu Seferberlik Hatıraları Her çalışanın bilmesi ... Kalp Kırıklığı Mizah gençlere hitap e... Anne, Babam Bana Kızıyor! Oltu Endüstri Meslek L... Aşk ve Arkadaşlık Hafızlık ve Kur'an-ı K... Uzmanlar uyarıyor; "St... 15 ayrı 'mobbingci/tac... Küresel ısınma çam ağa... Erdem 1 Yaşında Öğretmenlerimizin Kita... Neden?!! Windows 7'de Sağ Tıka ... Maun Suresi ve Dikkat ... Özürlüler Kanununda De...
Etiketler
geleneksel İbrahim Ziyrek coşku Kırdağ Şenlikleri Fatih Çobanoğlu kutlama yenilgi amatör küme Erzurum Erzurumspor Oltuspor 25 Mart Oltu Bölge Trafik İstasyonu Oltu-Şenkaya karayolu Milli Eğitim Bakanlığı akıllı tahta Fatih Projesi z-kitap Osman Taşcı Oltu Anadolu Lisesi bağlama kursu Murat Karayılan Taraf Gazetesi Ahmet Altan balıkçılar yayın balığı Aras Nehri Pasinler Van depremi Oltu Girişimci İşadamları Derneği OLGİAD felaketzade deprem çadırı Erciş Cenaze Hizmetleri Kursu Oltu Halk Eğitim Merkezi Oltu İlçe Müftüsü Erzurum amatör küme hafta sonuçlar maçlar
Haberler