Şöyle yakar: 'Rabbim! Affet, merhamet et! Sen merhametlilerin en hayırlısısın!' (Mü'minun 118)

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinden örnek çalışma

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinden örnek çalışma

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi son sınıf öğrencileri gelecek yıl okula başlayacak arkadaşlarına temiz bir okul bırakmak için kolları sıvadı.

2009-2010 öğretim yılının son haftasına girilen bugünlerde Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'nden mezun olan öğrenciler okullarını tepeden tırnağa temizlemek için işbirliği yaptı. Ellerinde temizlik bezleri, yanlarında deterjanlı su ile kapılardan sıralara, elbise askılarından sınıf camlarına kadar el değmedik yer bırakmayan son sınıf öğrencilerinin bu çalışmalarına alt sınıflarda okuyan öğrencilerde iştirak etti.

Öğrenciler 4 yıl boyunca öğrenim gördükleri okullarım temizliğini yaparak 2010-2011 eğitim-öğretim sezonunda okullarına kayıt yaptırarak gelecek yeni öğrenci arkadaşlarına temiz bir okul bırakmak için seferber oldu.

2010-2011 eğitim-öğretim yılında okula gelecek olan kardeşlerine "temiz bir okul temiz bir ortam" bırakmak adına sınıflarını ve okul binasının içerisini temizleyen öğrenciler imece usulü çalıştı.

Kız ve erkek öğrenciler, okulun içinin tüm temizliğini yaparak okullarım tertemiz bir şekilde bırakıp ayrılmak istediklerini dile getirdiler.

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi müdür vekili Mustafa Altun, "12.sınıf çevre sağlığı sınıfı öğrencileri örnek bîr davranışta bulunarak okulumuzun bütün birimlerini diğer öğrencilerle birlikte temizlediler. Öğrencilerimizin yapmış oldukları bu örnek davranış umarım diğer okullara da örnek olur." diye konuştu.

Öğrenciler 4 yıl boyunca öğrenim gördükleri okullarına vefa borçlarını bu şekilde birazcık da olsa ödediklerini ifade ettiler. (09.06.2010)

(Oltu'nun Sesi)

Yorumlar
#1 | Y.A. - 21 Mayıs 2011 20:01
Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerini bu duyarlılıkları nedeniyle tebrik ediyorum. İnşallah bu güzel davranış diğer okullarımızın öğrencilerine güzel örneklik teşkil eder.
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Kendi elektriğini üret... Oltu Anadolu Lisesi Bi... Narman'da Üçbin Öğrenc... Yusuy Ziya Bey Anadolu... Oltulu öğrencilerden k... Ustalık Belgesi olmaya... Kaymakam Fatih Çobanoğ... Erzurum'da İl İçi İste... Serkan Cebeci'nin Amca... Oltu merkezdeki iki ok... Oltu Lisesi müdür yard... Haziran Yağmurları Yüz... Çocuklara ağaç ve orma... Şenkaya'da 1 Çocuk Kar... Bu da Görünür Kaza: 1 ... Olurlu Çiftçilere Hayv... Çengelli Köyü'nde kard... Oltu'da Nevruz Bayramı... Cumhuriyetimizin kurul... Abdülkadir Karaca Vefa... Yaşayan cunta CHP'yi kim ikna etti? İki konu iki sorun Allah İçin Samimi Olmak Muhalefetin kaos planı... AKP ve Ergenekon Üstünlük Irk Ya da Soy... Isırgan otunun faydala... İnme Yeni Anayasadan Müslüm... Sosyal Bir Toplum Olma... Başbakana bir 'uyanığı... Ülser ve reflünün en b... Kendimizi temize çıkarmak Encümen-i Daniş havlu ... Güvence, Şemdinli ve Ç... Futbol fanatikliği üze... Kemalizm yorumları Deliyi oynamak zordur Yeni dönem Sevdiğini Hissettirmek... Üçüncü gün... Hayatı seyretmeyin, ya... Kur'an ı Rehber Almayınca En sık görülen 6 rüya ... Yakıt tasarrufu için n... Avrupa Bulut Ödüllerin... MSN Tv Çıktı Firefox 5'e geçmek içi... Unutma Dost 7 günde Einstein gibi ... Demokrasi için 10 madd... Türkçeye girmeye aday ... Yarın kimseye vaad edi... İnternet cafe yasaklar... Öpüşmenin 25 türü Bisiklete binmeyi nede... İnternet yalnızlaştırı... Yaşlandıkça daha mutlu... Bir adet gülücük
Etiketler
Ramazan Haluk Gümüştabak İslam âlemi Kadir gecesi birey seçim meslekler meslek seçimi baskın Genelkurmay Karargâhı Bülent Korucu Silvan gazeteciler propaganda ehliyet sınavı okuma-yazma Yüksekova Hakkari gözlemci Oltulular bayram şekeri sürücüler yol kontrolü jandarma solcular Atatürkçüler subaylar darbecilik Mehmet Ağar Kürtler Cuntacılık ordu Oltu Anadolu Lisesi Osman Taşcı bağlama kursu sonuçlar seviye belirleme sınavı 1. yerleştirme sbs tercih Oltu Recep Tayyip Erdoğan federasyon demokrat başbakan AKP inşaat malzeme boya civata oltu gazetesi erdem yapı
Haberler