Bu Kur'an; kendisiyle uyarılsınlar, Allah'ın ancak tek ilâh olduğunu bilsinler ve akıl sahipleri düşünüp öğüt alsınlar diye insanlara bir bildiridir. (İbrâhim 52)

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinden örnek çalışma

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinden örnek çalışma

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi son sınıf öğrencileri gelecek yıl okula başlayacak arkadaşlarına temiz bir okul bırakmak için kolları sıvadı.

2009-2010 öğretim yılının son haftasına girilen bugünlerde Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'nden mezun olan öğrenciler okullarını tepeden tırnağa temizlemek için işbirliği yaptı. Ellerinde temizlik bezleri, yanlarında deterjanlı su ile kapılardan sıralara, elbise askılarından sınıf camlarına kadar el değmedik yer bırakmayan son sınıf öğrencilerinin bu çalışmalarına alt sınıflarda okuyan öğrencilerde iştirak etti.

Öğrenciler 4 yıl boyunca öğrenim gördükleri okullarım temizliğini yaparak 2010-2011 eğitim-öğretim sezonunda okullarına kayıt yaptırarak gelecek yeni öğrenci arkadaşlarına temiz bir okul bırakmak için seferber oldu.

2010-2011 eğitim-öğretim yılında okula gelecek olan kardeşlerine "temiz bir okul temiz bir ortam" bırakmak adına sınıflarını ve okul binasının içerisini temizleyen öğrenciler imece usulü çalıştı.

Kız ve erkek öğrenciler, okulun içinin tüm temizliğini yaparak okullarım tertemiz bir şekilde bırakıp ayrılmak istediklerini dile getirdiler.

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi müdür vekili Mustafa Altun, "12.sınıf çevre sağlığı sınıfı öğrencileri örnek bîr davranışta bulunarak okulumuzun bütün birimlerini diğer öğrencilerle birlikte temizlediler. Öğrencilerimizin yapmış oldukları bu örnek davranış umarım diğer okullara da örnek olur." diye konuştu.

Öğrenciler 4 yıl boyunca öğrenim gördükleri okullarına vefa borçlarını bu şekilde birazcık da olsa ödediklerini ifade ettiler. (09.06.2010)

(Oltu'nun Sesi)

Yorumlar
#1 | Y.A. - 21 Mayıs 2011 20:01
Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerini bu duyarlılıkları nedeniyle tebrik ediyorum. İnşallah bu güzel davranış diğer okullarımızın öğrencilerine güzel örneklik teşkil eder.
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Oltumuzun Çim Sahası N... Unutulan Ramazan Gelen... Oltu'nun Acı Kaybı: Gö... Sarısaz Köyü de bilgis... Eğitim kurumu yönetici... Oltu'da 'Pamuk' isimli... Fırtınada uçan Endüstr... Oltu'da 30 Ağustos Zaf... Zirveye Bir Adım Kaldı... Milli Şair Mehmet Akif... Erzurum yüzde 70 'evet... Dilenciler Hasılatı Bö... Narman Anaokulu'nda Me... Oltu İlçe Emniyet Müdü... Ödük Vadisi Köylüleri ... Oltu'da trafik kazası:... Anadolu İmam Hatip Lis... 10 kişi ile buraya kad... Hz. Peygamber'in Doğum... Oltu'da soba zehirlenm... Takkeniz düştü keliniz... Terör, Ağar, Düzel Ateşkes AKP-CHP koalisyonu Örnek Gandigate Allah'ın Üzerimizdeki ... KUDAKA Hesap Günü Gelmeden Palavra Kur'an a Bakış açımızd... Zeytinyağı mide ülseri... Değerlerimiz bu kadar ... Kemalist şiddet Batı burnunu sokmadan ... Onun adı Kemal... İnsan Allah İlişkisini... Beton ve erkek Cumhuriyet Dünün saçakları Bu mantaliteyle zor... Xperia M2 Satışa Çıktı! Dünyanın en ilginç ve ... Windows'a bedava ilaç;... Krize fıkralı çözüm 1986-1987 Eğitim-Öğret... Sevilmek için altı yol İlginç bir yıldız hikâ... Sağlıkçı yıllık izinde... Koordinasyon Hatası Hayatımızı değiştiren ... Öğretmen hırsızı bulma... Şiddet Gören Şiddet Uy... Tema Görsellik Hk. Zeka testi! İnsanın biyolojik saati Neden?!! İnsanlar niçin gıdıkla... Dikkat! Sanal Cin Sizi... Rapidshare'den Dosya İ... Lise ile ilköğretim öğ...
Etiketler
sosyal yardımlaşma dernek Meşe Şenlikleri dayanışma Derekapı Köyü Haksöz Haber İbrahim Firavun Murat Kayacan Kur'an Çoruh Nehri Artvin Deriner Barajı eşcinsel arkadaş Sakarya hakaret üniversite öğrencisi dava Fenerbahçe Erzurum Stadı Beşiktaş şike operasyonu protesto kaya Pehlivanlı Tortum HES kafa belde kadın Oltu sağanak yağmur sel Olur Hükam Bekir Berat Özipek garnizon gazeteciliği operasyon Show Tv seçim Gençlik Kolları Mehmet Ağırman Ak Parti Suriye yaşam Erzincan olumsuz Oltu toz bulutu
Haberler