Bu Kur'ân, Allah'tan başkası tarafından uydurulacak bir şey değildir. Ancak kendinden öncekinin doğrulaması ve Kitabın açıklamasıdır. Onda asla şüphe yoktur. Âlemlerin Rabbi tarafından (indirilmiş) tir. (Yunus 37)

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinden örnek çalışma

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinden örnek çalışma

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi son sınıf öğrencileri gelecek yıl okula başlayacak arkadaşlarına temiz bir okul bırakmak için kolları sıvadı.

2009-2010 öğretim yılının son haftasına girilen bugünlerde Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'nden mezun olan öğrenciler okullarını tepeden tırnağa temizlemek için işbirliği yaptı. Ellerinde temizlik bezleri, yanlarında deterjanlı su ile kapılardan sıralara, elbise askılarından sınıf camlarına kadar el değmedik yer bırakmayan son sınıf öğrencilerinin bu çalışmalarına alt sınıflarda okuyan öğrencilerde iştirak etti.

Öğrenciler 4 yıl boyunca öğrenim gördükleri okullarım temizliğini yaparak 2010-2011 eğitim-öğretim sezonunda okullarına kayıt yaptırarak gelecek yeni öğrenci arkadaşlarına temiz bir okul bırakmak için seferber oldu.

2010-2011 eğitim-öğretim yılında okula gelecek olan kardeşlerine "temiz bir okul temiz bir ortam" bırakmak adına sınıflarını ve okul binasının içerisini temizleyen öğrenciler imece usulü çalıştı.

Kız ve erkek öğrenciler, okulun içinin tüm temizliğini yaparak okullarım tertemiz bir şekilde bırakıp ayrılmak istediklerini dile getirdiler.

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi müdür vekili Mustafa Altun, "12.sınıf çevre sağlığı sınıfı öğrencileri örnek bîr davranışta bulunarak okulumuzun bütün birimlerini diğer öğrencilerle birlikte temizlediler. Öğrencilerimizin yapmış oldukları bu örnek davranış umarım diğer okullara da örnek olur." diye konuştu.

Öğrenciler 4 yıl boyunca öğrenim gördükleri okullarına vefa borçlarını bu şekilde birazcık da olsa ödediklerini ifade ettiler. (09.06.2010)

(Oltu'nun Sesi)

Yorumlar
#1 | Y.A. - 21 Mayıs 2011 20:01
Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerini bu duyarlılıkları nedeniyle tebrik ediyorum. İnşallah bu güzel davranış diğer okullarımızın öğrencilerine güzel örneklik teşkil eder.
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Oltu Din Görevlileri D... Yusuf Ziyabey Anadolu ... Oltu'da Dolu ve Yağmur... Serkan Cebeci'nin Amca... Oltu Lisesi'nde yıl so... Narman'da organik sebz... Bahçelikışla Köylüleri... Vekil öğretmenden geri... Hava Ambulans, Oltu'da... Fırtınada uçan Endüstr... Türk Telekom'dan SMS i... Wikileaks'ta Neler Var? Atatürk İlköğretim Oku... Gökçedereli Minikler, ... Oltu'daki tüm ilköğret... Okullararası Futbol Tu... Oltu T Tipi Cezaevi Hi... Oltu Endüstri Meslek L... Oltu Çayı'na Düşen Köp... Havva Hemşirenin Eşine... AK Parti'nin 'kullan a... Askerlik Türk'ün Atatürk heykel... Şizofreni Kaldırılması teklif da... Gerçek dostlar Edinmek... Ne Halin Varsa GÜL Kıssadan Hisse Alalım.... Çok Eşlilik Tartışmala... Tuzak büyük haberiniz ... Ama ne taslak! Anlamak Eleştiriye açık mıyız? Kemal Kılıçdaroğlu Erg... Kimin Allah'ı (Haşa) Onun adı Kemal... Maddenin yeni bir hali... Sakın Şüphelenmeyin Kışladaki Eğitim Zayia... Futbol kültüründen ne ... Bu soruyu çözmek için ... Korku Hakkında! Korku ... Fıkra Değil Gerçek (Ha... Anan darbe mi gördü? Tembellik Seri katillerin ortak ... Bir Rüyanın Ardından G... İletişimde gürültü Buzul hakkında bilmedi... Meşhur yalanlarımız... Acaba sizinki de 'last... Windows'a bedava ilaç;... Sürekli yinelenen 'der... Amerikalının yabancıla... Vücudunuz ne anlatmaya... Şeyh EDEBALİ'nin Nasih... İnternet beyne zarar v... Firefox 4'e geçmek içi... Hamilelerde duruş bozu... TARAF'ın sahibinden...
Etiketler
ayakkabi tamircileri Oltu geneli teknoloji yüksek dünya Tortum Şelalesi çağlayan su Cumhuriyet İlköğretim Okulu Oltu Güney İnşaa Karabekir İlköğretim Okulu sağlık uzman tedavi hasta böbrek taşı su demokratik özerklik Kürt meselesi anadil Türkiye Cumhuriyeti AKP şort haber Ramazan voleybolcu kız muhafazakar otobüs malum medya fen lisesi başarı Ahmet Güneş anadolu öğretmen lisesi SBS Yasin Haşimoğlu Mavi Marmara Deniz Feneri Yıldıray Oğur dokuz sivil İsrailli askerler emniyet para futbol imam ibrahim akın şike Erzurumlu Somali ABD Afrika insani yardım Samanyolu TV
Haberler