Bu Kur'an; kendisiyle uyarılsınlar, Allah'ın ancak tek ilâh olduğunu bilsinler ve akıl sahipleri düşünüp öğüt alsınlar diye insanlara bir bildiridir. (İbrâhim 52)

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinden örnek çalışma

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinden örnek çalışma

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi son sınıf öğrencileri gelecek yıl okula başlayacak arkadaşlarına temiz bir okul bırakmak için kolları sıvadı.

2009-2010 öğretim yılının son haftasına girilen bugünlerde Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'nden mezun olan öğrenciler okullarını tepeden tırnağa temizlemek için işbirliği yaptı. Ellerinde temizlik bezleri, yanlarında deterjanlı su ile kapılardan sıralara, elbise askılarından sınıf camlarına kadar el değmedik yer bırakmayan son sınıf öğrencilerinin bu çalışmalarına alt sınıflarda okuyan öğrencilerde iştirak etti.

Öğrenciler 4 yıl boyunca öğrenim gördükleri okullarım temizliğini yaparak 2010-2011 eğitim-öğretim sezonunda okullarına kayıt yaptırarak gelecek yeni öğrenci arkadaşlarına temiz bir okul bırakmak için seferber oldu.

2010-2011 eğitim-öğretim yılında okula gelecek olan kardeşlerine "temiz bir okul temiz bir ortam" bırakmak adına sınıflarını ve okul binasının içerisini temizleyen öğrenciler imece usulü çalıştı.

Kız ve erkek öğrenciler, okulun içinin tüm temizliğini yaparak okullarım tertemiz bir şekilde bırakıp ayrılmak istediklerini dile getirdiler.

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi müdür vekili Mustafa Altun, "12.sınıf çevre sağlığı sınıfı öğrencileri örnek bîr davranışta bulunarak okulumuzun bütün birimlerini diğer öğrencilerle birlikte temizlediler. Öğrencilerimizin yapmış oldukları bu örnek davranış umarım diğer okullara da örnek olur." diye konuştu.

Öğrenciler 4 yıl boyunca öğrenim gördükleri okullarına vefa borçlarını bu şekilde birazcık da olsa ödediklerini ifade ettiler. (09.06.2010)

(Oltu'nun Sesi)

Yorumlar
#1 | Y.A. - 21 Mayıs 2011 20:01
Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerini bu duyarlılıkları nedeniyle tebrik ediyorum. İnşallah bu güzel davranış diğer okullarımızın öğrencilerine güzel örneklik teşkil eder.
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Narman'da Kuyruksuz Bu... Oltu İtfaiyesi'nden Ke... Oltu Belediyesinden Ye... Oltu'da Trafik Kazası:... Oltu Anadolu Öğretmen ... Oltu'da köylülerin su ... Oltu Devlet Hastanesi'... Ak Parti Oltu Teşkilat... Oltu'da Öğretmen Okull... Türkiye Tarım İhracatı... Öğretmenevinin yeni mü... Çingenelerle ilgili bi... Olur Devlet Hastanesi'... Necati Hocanın Babası ... Çamlıbelliler dünyaya ... Oltu'da Tuhaf Bir Kaza! 25 Yıllık Müdürün Vedası Emniyet'ten çocuk isti... Okullar açılıyor Ya Ço... İlçe Milli Eğitim'den ... CHP açmazı Delilik Cüneyt Ülsever Kim, En... Dersim Değişmez madde yoktur M.Şevket Eygi'nin bir ... 'Analarını satanlar', ... Karalayıcı Söz CHP'nin ordu kafası... Verimli Ders Çalışma S... Somali'de Neler Oluyor? Roller değişirken Ahzap suresi 56. ayeti... Kürtaj Cinayettir, Eğe... Öğrenciyi sınıfta bıra... Gözler Haramdan Beri O... Konsey'in 'bir numara'... Amiral Boşanma Derin devlet ilmik ilm... İlçemizde Bir İlk Daha İnsan vücudu hakkında ... Sen... Bir Rüyanın Ardından G... Merhaba internet, elve... İnternet sitelerine ya... Neslihan Teyze, Taraf ... Kötü arkadaş Yol Parası Uçak kazalarında en ri... Dizilerle gelen şiddet... Aşk acısı çekenler dik... Kendine Güvenmenin 19 ... Erkeklerden istemenin ... Cep telefonu 'bilet' o... Düşmana değil tabiata ... RSS Nedir? Bir Excel tablosunu Wo... MEB, Yönetici atamada ... Rahmetli babam mı kurdu?
Etiketler
Oltu Belediye Başkanı İbrahim Ziyrek İlçe Emniyet Müdürü Ali Osman Küçükalkan Askerlik Şubesi Başkanı Binbaşı Recep Final Oltu Askerlik Şubesi, Mehmetçik Oltu-Ardahan karayolu halaylı uğurlama Oltu kira hayvanlar Bardız Köyü otlak Göreşken Köyü meralar Şenkaya Yasin Haşimoğlu Betül Tanrıver SBS sonuçları Karabekir barış savaş Kurtuluş Tayiz kürt siyaseti Ahmet Altan milletvekili işkence İskoç duşu ilçe birinciliği Cemalettin Yıldız Gökçedere İlköğretim Okulu deneme sınavı 2011 SBS hediye çocuklar yaz tatili reyon kitap Başaklı Köyü Cumhuriyet Mahallesi Hasan Ayyıldız İsmail Ayyıldız Veysel Karani Hz. İbrahim şeyh badelenmek Hz. Muhammed Bursa modern yaşam çerçiciler karayolu direniş köylerimiz dozer Kemerkaya Köyü heyelan operatör yol çalışmaları Duralar Köyü
Haberler