Bu Kur'an; kendisiyle uyarılsınlar, Allah'ın ancak tek ilâh olduğunu bilsinler ve akıl sahipleri düşünüp öğüt alsınlar diye insanlara bir bildiridir. (İbrâhim 52)

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinden örnek çalışma

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinden örnek çalışma

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi son sınıf öğrencileri gelecek yıl okula başlayacak arkadaşlarına temiz bir okul bırakmak için kolları sıvadı.

2009-2010 öğretim yılının son haftasına girilen bugünlerde Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'nden mezun olan öğrenciler okullarını tepeden tırnağa temizlemek için işbirliği yaptı. Ellerinde temizlik bezleri, yanlarında deterjanlı su ile kapılardan sıralara, elbise askılarından sınıf camlarına kadar el değmedik yer bırakmayan son sınıf öğrencilerinin bu çalışmalarına alt sınıflarda okuyan öğrencilerde iştirak etti.

Öğrenciler 4 yıl boyunca öğrenim gördükleri okullarım temizliğini yaparak 2010-2011 eğitim-öğretim sezonunda okullarına kayıt yaptırarak gelecek yeni öğrenci arkadaşlarına temiz bir okul bırakmak için seferber oldu.

2010-2011 eğitim-öğretim yılında okula gelecek olan kardeşlerine "temiz bir okul temiz bir ortam" bırakmak adına sınıflarını ve okul binasının içerisini temizleyen öğrenciler imece usulü çalıştı.

Kız ve erkek öğrenciler, okulun içinin tüm temizliğini yaparak okullarım tertemiz bir şekilde bırakıp ayrılmak istediklerini dile getirdiler.

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi müdür vekili Mustafa Altun, "12.sınıf çevre sağlığı sınıfı öğrencileri örnek bîr davranışta bulunarak okulumuzun bütün birimlerini diğer öğrencilerle birlikte temizlediler. Öğrencilerimizin yapmış oldukları bu örnek davranış umarım diğer okullara da örnek olur." diye konuştu.

Öğrenciler 4 yıl boyunca öğrenim gördükleri okullarına vefa borçlarını bu şekilde birazcık da olsa ödediklerini ifade ettiler. (09.06.2010)

(Oltu'nun Sesi)

Yorumlar
#1 | Y.A. - 21 Mayıs 2011 20:01
Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerini bu duyarlılıkları nedeniyle tebrik ediyorum. İnşallah bu güzel davranış diğer okullarımızın öğrencilerine güzel örneklik teşkil eder.
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Oltu'da trafik kazası:... Bahçelikışla Köylüleri... Erzurum'un Yüzde 55'i ... Zorunlu çocuk koltuğu ... Oltu Meslek Yüksek Oku... Otomobilin Ezdiği Köpe... Kursiyerlere 'Bağımlıl... Abdülkadir Karaca Vefa... Güzelsu İÖO Müdürü Nur... Olur'da Yapılmakta Ola... 25 Oltuspor Karşısında... Halitpaşa İlköğretim O... Şefkateli Derneği'nden... Oltu Belediyesi Şehir ... Oltulu eğitim gönüllüs... OLGİAD başarılı öğrenc... 20 yıldır bitmeyen özlem Afet evleri, afetzedel... Jandarma'dan kenevir o... HEPAR Milletvekili Ada... İlaçları meyve sularıy... Hüküm meselesi üzerine... Önder Sav'ın korkunç i... Çevremize Alışkanlık P... Çok Eşlilik Tartışmala... Bayramınız Mubarek Olsun YGS üzerinden oynanan ... Mekanik Saat Mürekkep Özgürlük, dindara küfü... Niyet Ettim Uydum Cema... Amiral Oltu'ya veda... Anneye ve Babaya zekat... Paşanın karısına hizme... Araf 185 ve Ankebut 51... Kur'anın Tefsire ve Te... Parmağını Ateşe Tutan ... Kendini Beyaz Türk zan... Şişen Evren Sakal ve tüy derdine son! Ey Şans Kimden Yanasın? Flash Belleğinize ve T... Kronik yorgunluğa karş... Hayattan bunları öğrendim Krize fıkralı çözüm Yorgunluğun sebebi vir... Karadenizli bir babada... Seyahatname'yi geçecek... Niçin Boşanıyoruz? Bir kadın gittiğinde!!!! Sivilcenin Kesin Tedavisi Aileler bilgisayar bağ... 5 MSN tüyosu! Yeniden başlat, düzelsin! Dost matematiksel olmalı Aş otu yok satıyor Ben Söylemediğim Halde... Bakın okumadıkça neler... Bir Erkeğin Bakışı
Etiketler
PKK siyaset hukuk HSYK Genelkurmay savcı Kandil itirafçı atalar soykırım Yahudiler kutsal kitap Ester İsrail sonuçlar yöneticilik atama kurum eğitim yöre Kıbrıs İsrail Kürt meselesi BM kararları Gazze Oltu Müftüsü Lütfü İmamoğlu Kur'an Kursu Oltulu bayanlar yol çalışmaları seyahat karayolları asfalt işkence Olur Devlet Hastanesi doktor yetersizliği Olur Devlet Hastanesi Müdür Yardımcısı Yakup Zengin zirve takım taşıma sıkıntı spor yalnızlık mücadele Canan Arıtman Ahıska Türkü Cüneyt Özdemir Cumhurbaşkanı İslam Cumhuriyeti Radikal karpuz yağmur satış üretim kavun ucuz
Haberler