Ey iman edenler! Hiçbir alışverişin, hiçbir dostluğun ve hiçbir şefaatin olmadığı kıyamet günü gelmeden önce, size rızık olarak verdiklerimizden Allah yolunda harcayın. İnkâr edenler ise zalimlerin ta kendileridir. (Bakara 254)

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinden örnek çalışma

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinden örnek çalışma

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi son sınıf öğrencileri gelecek yıl okula başlayacak arkadaşlarına temiz bir okul bırakmak için kolları sıvadı.

2009-2010 öğretim yılının son haftasına girilen bugünlerde Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'nden mezun olan öğrenciler okullarını tepeden tırnağa temizlemek için işbirliği yaptı. Ellerinde temizlik bezleri, yanlarında deterjanlı su ile kapılardan sıralara, elbise askılarından sınıf camlarına kadar el değmedik yer bırakmayan son sınıf öğrencilerinin bu çalışmalarına alt sınıflarda okuyan öğrencilerde iştirak etti.

Öğrenciler 4 yıl boyunca öğrenim gördükleri okullarım temizliğini yaparak 2010-2011 eğitim-öğretim sezonunda okullarına kayıt yaptırarak gelecek yeni öğrenci arkadaşlarına temiz bir okul bırakmak için seferber oldu.

2010-2011 eğitim-öğretim yılında okula gelecek olan kardeşlerine "temiz bir okul temiz bir ortam" bırakmak adına sınıflarını ve okul binasının içerisini temizleyen öğrenciler imece usulü çalıştı.

Kız ve erkek öğrenciler, okulun içinin tüm temizliğini yaparak okullarım tertemiz bir şekilde bırakıp ayrılmak istediklerini dile getirdiler.

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi müdür vekili Mustafa Altun, "12.sınıf çevre sağlığı sınıfı öğrencileri örnek bîr davranışta bulunarak okulumuzun bütün birimlerini diğer öğrencilerle birlikte temizlediler. Öğrencilerimizin yapmış oldukları bu örnek davranış umarım diğer okullara da örnek olur." diye konuştu.

Öğrenciler 4 yıl boyunca öğrenim gördükleri okullarına vefa borçlarını bu şekilde birazcık da olsa ödediklerini ifade ettiler. (09.06.2010)

(Oltu'nun Sesi)

Yorumlar
#1 | Y.A. - 21 Mayıs 2011 20:01
Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerini bu duyarlılıkları nedeniyle tebrik ediyorum. İnşallah bu güzel davranış diğer okullarımızın öğrencilerine güzel örneklik teşkil eder.
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
İlçe merkezinde parke ... Hava Ambulans, Oltu'da... Oltu Şefkateli Derneği... Abdulkadir Nalbantoğlu... Erzurumlu Kadınların H... Oltu Anadolu Lisesi'nd... Oltu'ya Sarıkamış Şehi... Tutmaç Köylüleri Pikni... Yıldız Erkeklerde Y.Ha... Oltu Anadolu Lisesi'nd... Atatürk İ.O. Müdürü Ek... Erzurum'da Dernek Sayı... Göle'de Fetih Gecesi C... Erzurum 2. Amatör Küme... Oltu 25 Martsporlu Vol... Ani kalp krizi Eti ail... Hasta Yakınları Artık ... Sel Asma Köprüyü Yerle... Oltu güzelleşiyor 'İbiş iş başında' oyun... CHP, MHP ve BDP, B Pla... Hiçbir meslek kutsal d... Tesadüfen Bulunan İcatlar Dağlıca günlerine dönü... Clinton ve Erdoğan Kemalist şiddet Sevgi Kutusu Aleviler ve Sünniler Başörtüsü yasağını biz... Işıktaki Tasarım Encümen-i Daniş havlu ... Balyoz, seçim kazandır... Medeni olabilmek Bu ne? İdarecilik ve Amir-Mem... Tesadüf Mantığının Get... Ucube İlk Taşı Günahsız Olan... Cüneyt Ülsever Kim, En... Türkiye ne yapmalı? Nuh'un Gemisi'nin Öğre... MEB'in Yönetici Atamad... Ertuğrul Özkök'le beni... Nar Suyu Girmeyen Eve ... Namuslu Hekimlerden Ko... Okul Yöneticilerinin E... Saat beşe celeyi... Kur'an Kıssalarında Ta... Öğretmene 'Dayak' Cezası Hekimlerin şikayet dil... Bunları yapmadan sakın... İlginç Ölümler Kaç kişi böyle sevebilir? Yeni bir popup pencere... Bilgisayarda verimli ç... Üçüncü gün... Okulda nişana soruştur... Koyun, maymundan daha ... Şeffaflığıyla Bize Dür... Haftanız neşeli geçsin
Etiketler
Temel demiryolları Kandil İmralı makasçı Kürt hakları Fadime Ne mutlu Türküm diyene CHP Anayasa Meclis MHP BDP iş makinaları Hidroelektrik Santrali gerginlik Tortum HES Aşkale Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası küçük sanayi siteleri Oltu ETSO Sırrı Akbulut Erzurum Oltu KSS Başkanı Oltu tarihi deprem Anafen Dershanesi başarı Oltu 2011 SBS normal insan Kübalı Hernandez Garrido hindistan cevizi 24 parmak dolar vefat Cemalettin Yıldız amca Gökçedere Köyü Olur halkı merhum Namık Acar eşraf vefat Selami Acar Nuray Mert Yıldıray Oğur Kürt açılımı Hilâl Kaplan Ece Temelkuran Oltu İlçe Teşkilatı Kandil çocuklar Sarısaz Köyü Ak Parti
Haberler