Andolsun biz, Kur'an'ı düşünüp öğüt almak için kolaylaştırdık. O halde var mı düşünüp öğüt alan? (Kamer 17)

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinden örnek çalışma

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinden örnek çalışma

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi son sınıf öğrencileri gelecek yıl okula başlayacak arkadaşlarına temiz bir okul bırakmak için kolları sıvadı.

2009-2010 öğretim yılının son haftasına girilen bugünlerde Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'nden mezun olan öğrenciler okullarını tepeden tırnağa temizlemek için işbirliği yaptı. Ellerinde temizlik bezleri, yanlarında deterjanlı su ile kapılardan sıralara, elbise askılarından sınıf camlarına kadar el değmedik yer bırakmayan son sınıf öğrencilerinin bu çalışmalarına alt sınıflarda okuyan öğrencilerde iştirak etti.

Öğrenciler 4 yıl boyunca öğrenim gördükleri okullarım temizliğini yaparak 2010-2011 eğitim-öğretim sezonunda okullarına kayıt yaptırarak gelecek yeni öğrenci arkadaşlarına temiz bir okul bırakmak için seferber oldu.

2010-2011 eğitim-öğretim yılında okula gelecek olan kardeşlerine "temiz bir okul temiz bir ortam" bırakmak adına sınıflarını ve okul binasının içerisini temizleyen öğrenciler imece usulü çalıştı.

Kız ve erkek öğrenciler, okulun içinin tüm temizliğini yaparak okullarım tertemiz bir şekilde bırakıp ayrılmak istediklerini dile getirdiler.

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi müdür vekili Mustafa Altun, "12.sınıf çevre sağlığı sınıfı öğrencileri örnek bîr davranışta bulunarak okulumuzun bütün birimlerini diğer öğrencilerle birlikte temizlediler. Öğrencilerimizin yapmış oldukları bu örnek davranış umarım diğer okullara da örnek olur." diye konuştu.

Öğrenciler 4 yıl boyunca öğrenim gördükleri okullarına vefa borçlarını bu şekilde birazcık da olsa ödediklerini ifade ettiler. (09.06.2010)

(Oltu'nun Sesi)

Yorumlar
#1 | Y.A. - 21 Mayıs 2011 20:01
Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerini bu duyarlılıkları nedeniyle tebrik ediyorum. İnşallah bu güzel davranış diğer okullarımızın öğrencilerine güzel örneklik teşkil eder.
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Oltu İtfaiyesi'nden Ke... Oltu Taşı'nın da İmita... Oltu Din Görevlileri D... Kaymakam Polat'tan bas... İşte okullarındaki ser... Öğretmen Tuncer Bayrak... Olurlular 7. Akdağ Şen... Oltu Kalesi bayraksız ... Oltu Lisesi Mezunları ... İnci Köyü'nde İmece Us... Oltu Yakınlarında Traf... Aksukapı'da Otobüs Der... Heyelan tehlikesi Güze... Hikmet Yıldız'ın Annes... Oltu İlçe Spor Müdürlü... Çocuklara ağaç ve orma... Gıyaseddin Tok'tan Tür... Yasin Haşimoğlu İ.O. B... 13 Kez Görevden Alınan... Piknikçilere Kene Uyarısı Bayrak Turnuvaya yakışmayan h... Özgürlük, dindara küfü... Dağlıca günlerine dönü... Kendimizi temize çıkarmak Kemalizm'in yeni krizi Gelecek ve CHP Kılıçdaroğlu'nun yalpa... Yeni Kuma, İnternet Sokaktaki kadın Türbelerde ÖSS Ne kadar sabırlıyız? Birinci sınıflar okula... Yağmur Nedir? Nasıl Ol... Özgür çocuk için Osho ... İsra 73 ve 74. Ayetler... Sevgililer Günü bir gü... Öğrenci kıyafetlerini ... İslam'da Kalite Evet, Evet, Evet! Kadınları Anlamak Zor Hayat, bakış açısıdır... Gençliğin sırrı Patates Bahçesi Hikâye gibi ama gerçek Eyvah! Çocuğum interne... Öğretmenin okul dergis... Türkçedeki en uzun kelime Salakla zeki arasındak... Yaşayan Makine Doğum yapan öğretmen, ... Kansere karşı hızlı yü... Kare Bulmaca İnsanın en meşgul oldu... Yöresel Yemeklerimiz İşte internetin son fe... Eğitimde elektronik ta... İşte, dünyayı tersine ... Yazının Tarihi Hastaneye giden memur ...
Etiketler
Tortum Bağbaşı beldesi talihsiz kaza yolcu otobüsü Tortum Devlet Hastanesi Çatalelma Köyü doğal buzdolabı mağara yayla uçurum otomobil Uzundere Oltu'da trafik kazası Yayla Köyü Oltulular elektrik kesintisi işkence vatandaş Çukurca Silvan Hakkari demokratik özerklik Kurtuluş Tayiz Kürt politikacıları Kontrgerilla PKK Reşadiye baskını Kürtler Dörtyol teknoloji meslek yaşam değirmenci güreş dana Göreşken Köyü operasyon Şenkaya mağara Çamlıbel Köyü Nazmi Aydın vefat etti emekli imam öğretmen Andımız insan hakları eleştiri cezalandırma
Haberler