Tıpkı o bölüşenlerin, O Kur'ân'ı parça parça edenlerin başlarına indirdiğimiz felaket gibi Rabbine andolsun ki, onların hepsini yaptıklarından dolayı hesaba çekeceğiz. (Hicr 90-93)

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinden örnek çalışma

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinden örnek çalışma

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi son sınıf öğrencileri gelecek yıl okula başlayacak arkadaşlarına temiz bir okul bırakmak için kolları sıvadı.

2009-2010 öğretim yılının son haftasına girilen bugünlerde Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'nden mezun olan öğrenciler okullarını tepeden tırnağa temizlemek için işbirliği yaptı. Ellerinde temizlik bezleri, yanlarında deterjanlı su ile kapılardan sıralara, elbise askılarından sınıf camlarına kadar el değmedik yer bırakmayan son sınıf öğrencilerinin bu çalışmalarına alt sınıflarda okuyan öğrencilerde iştirak etti.

Öğrenciler 4 yıl boyunca öğrenim gördükleri okullarım temizliğini yaparak 2010-2011 eğitim-öğretim sezonunda okullarına kayıt yaptırarak gelecek yeni öğrenci arkadaşlarına temiz bir okul bırakmak için seferber oldu.

2010-2011 eğitim-öğretim yılında okula gelecek olan kardeşlerine "temiz bir okul temiz bir ortam" bırakmak adına sınıflarını ve okul binasının içerisini temizleyen öğrenciler imece usulü çalıştı.

Kız ve erkek öğrenciler, okulun içinin tüm temizliğini yaparak okullarım tertemiz bir şekilde bırakıp ayrılmak istediklerini dile getirdiler.

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi müdür vekili Mustafa Altun, "12.sınıf çevre sağlığı sınıfı öğrencileri örnek bîr davranışta bulunarak okulumuzun bütün birimlerini diğer öğrencilerle birlikte temizlediler. Öğrencilerimizin yapmış oldukları bu örnek davranış umarım diğer okullara da örnek olur." diye konuştu.

Öğrenciler 4 yıl boyunca öğrenim gördükleri okullarına vefa borçlarını bu şekilde birazcık da olsa ödediklerini ifade ettiler. (09.06.2010)

(Oltu'nun Sesi)

Yorumlar
#1 | Y.A. - 21 Mayıs 2011 20:01
Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerini bu duyarlılıkları nedeniyle tebrik ediyorum. İnşallah bu güzel davranış diğer okullarımızın öğrencilerine güzel örneklik teşkil eder.
Yorum yaz
İsim:

Doğrulama Kodu:
Doğrulama Kodu


Benzer Haberler
Bulutlar
Yılın İlk Altı Ayında ... Meclis üyeleri 2011 st... Gıyaseddin Tok Oltu'da!.. Anadolu Öğretmen Lises... Karabekir İlköğretim O... Erinç Gürbüz, MHP'den ... Polis Merkezi Amirliği... Oltu'da Taekwando Keme... Yer Bilimleri Fakültes... "Kaymakamlık Başöğretm... Artık Sertifikası Olma... Oltu'daki kaldırım ve ... Kaymakam Yaran Okuma Y... Sel Oltu'da tarım araz... Aşık Sümmani'ye şenlik... Oltu Ticaret Meslek Li... Oltu Lisesi Filenin Na... Oltu Kaymakamlığı 2007... Erzurum ve İlçelerinde... Oltu Anafen Dershanesi... Anneni mi seviyorsun, ... KANALOLTU Konuşursam herkes yanar Siyaset ve yasa Vekiller uyanık olun, ... Allah'ım Bizi Sev! Kur'anın VELİLERİN ARD... Soyadı İnce ama ruhu ç... Sorunları çözerken yap... Wikileaks'e ne kadar g... Faili meçhul ve özerklik "Badelendim, Pir Oldum" Hala asker yolu gözley... Zana ve bağımsızlık Barış Siz hiç anadilinizden ... Yelkenli Gemilerin Tarihi Generalin kefil olduğu... Cumhuriyeti halka açam... CHP'lilere uyarı Evliliğin Evrimi Kadınlar film izlerken... Vazgeçmeyeceğim... Cinsel tacizi önleme y... Çocuğunuzla işbirliği ... Yanlış Alarm: Panik Atak Bebeklerin uyudukça bü... Dünyanın en şanssız ka... Evliler iyi okusun, Be... Aşırı internet uyuştur... Gözyaşım Süt kansere karşı etki... Reklam Yazarı Şair Has... Hiç beklentisiz sevdin... Dolmuşçu Kültürü Siz de "hazır cevaplı"... Basit Matematiksel den... Metre Kareye Altıbin M... Nasıl su tasarrufunu s... İnsanoğlunun nasıl 4 y...
Etiketler
ilahiyatçı hukuk Müslüman temel hak ve özgürlükler Mogadişu duygusal ricat Ertuğrul Özkök Murat Belge Taraf Gazetesi Haksöz Haber Işık Koşaner kamera nişanlı jandarma tsk uefa nato silvan şike gazeteci diyarbakır ikramiye OYAK büyükelçi emeklilik ordu tazminat general twit polis Erzurum alarm özel hareket kabristan gece askeri birlik Şerit Takip Sistemi Ford General Motors Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi Volvo Mercedes Ayarlanabilir Hız Sınırlandırıcı Trafik İşaretleri Okuma Sistemi cep telefonu vatandaş şikayet emniyet dolandırıcılık kontür Milli Eğitim Bakanlığı okul ilköğretim MEB öğrenciler kitaplar Şenkaya keskin nişancı kırsal Göle PKK operasyon
Haberler